Bağ, Bahçe ve Çiftliklerimiz > Sebze Yetiştiriciliği

Herkese gerekebilir; haşlanmış patatesleri pratik soyma usulü.

(1/2) > >>

hatkobi:
 Bir yabancı videodan izledim. Patatesleri haşlamadan bıçakla çepe çevre kestane gibi kabuğu çiziyorsunuz. Sıcak suda haşlıyorsunuz. Sonra buz parçaları olan soğuk suya koyuyorsunuz. Veya yalnız soğuk su. Tek tek alıp iki tarafından parmaklarınızı biraz bastırarak çekiyorsunuz. İki yumurta kabuğu gibi çıkıyor.
 DİP NOT; Halil Bey kardeşim sakın yemek bölümü açayım demeyin. ;)

HÜSEYİN AVNİ ÖZCAN:
Canım dedem bizim hasekiye konuyu anlatacağım bilgilendirme için teşekkürler.

hatkobi:
  Bırak hasekiyi; can yoldaşım de. Gerçekten güzel bir uygulama. Patatesi yolup mıncıklamaktan kurtuluruz. Asıl köyde işime yarıyacak. Kabuklarınıda bahçeye at.

mustafa kemal alkoç:

--- Alıntı yapılan: hatkobi - Ocak 13, 2011, 20:28:09 --- Bir yabancı videodan izledim. Patatesleri haşlamadan bıçakla çepe çevre kestane gibi kabuğu çiziyorsunuz. Sıcak suda haşlıyorsunuz. Sonra buz parçaları olan soğuk suya koyuyorsunuz. Veya yalnız soğuk su. Tek tek alıp iki tarafından parmaklarınızı biraz bastırarak çekiyorsunuz. İki yumurta kabuğu gibi çıkıyor.
 DİP NOT; Halil Bey kardeşim sakın yemek bölümü açayım demeyin. ;)

--- Alıntı sonu ---

Az önçe denemek için pişirdim ağabey piştikten sonra normal musluk serinliğinde soğuttum kabuk kabuk soyuldu kim yiyecek mecburen tuzlu peynirli patates püresi ,teşekkür ağabey.

hatkobi:

Afiyet olsun. Ne güzel.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git