BOMBUS ARISI > Bombus Arısını Tanıyalım

Yurdumuzda Bombus Arısı Kullanımı

<< < (2/2)

Gerula (r.serkan.k):
Rica Ederim Ali Bey, ne demek. Tabloyu aldığınız kaynak bende de vardı, oradan resim yapıp buraya gönderdim sadece.

mustafa kemal alkoç:

Ali Varol ağabey buda bizim bahcemizdeki bombusun görüntüsü şuana kadar yuvalarına dair bir yer bulamadım çok fazla var,bizim arılar kestaneye dalınca meydan bombuslara kaldı.

Ali Varol:

--- Alıntı yapılan: mustafa kemal alkoc - Haziran 30, 2011, 14:49:34 ---
Ali Varol ağabey buda bizim bahcemizdeki bombusun görüntüsü şuana kadar yuvalarına dair bir yer bulamadım çok fazla var,bizim arılar kestaneye dalınca meydan bombuslara kaldı.

--- Alıntı sonu ---

Mustafa Bey, fotoğrafınız gayet güzel. Geç gördüğüm ve geç cevap verdiğim için özür dilerim. Malum yayladaydım.

Mustafa Bey, sizin fotoğrafladığını bombus seralara konan bombus çeşidinden değil. Gövdesi kahverengi; kuyruk kısmı siyah, beyaz olan bombuslar ağaç bombusudur. (Bombus hypnorum) Onun yuvasını ağaç kovuklarında aramanız gerekmektedir.

Diğer arkadaşlarımızın da gönderdiği fotoğraflarda görülüyor ki, yurdumuzda çok zengin bir bombus arısı çeşitliliği var.

mustafa kemal alkoç:

--- Alıntı yapılan: Ali Varol - Eylül 15, 2011, 21:12:08 ---
--- Alıntı yapılan: mustafa kemal alkoc - Haziran 30, 2011, 14:49:34 ---

--- Alıntı sonu ---

Mustafa Bey, fotoğrafınız gayet güzel. Geç gördüğüm ve geç cevap verdiğim için özür dilerim. Malum yayladaydım.

Mustafa Bey, sizin fotoğrafladığını bombus seralara konan bombus çeşidinden değil. Gövdesi kahverengi; kuyruk kısmı siyah, beyaz olan bombuslar ağaç bombusudur. (Bombus hypnorum) Onun yuvasını ağaç kovuklarında aramanız gerekmektedir.

Diğer arkadaşlarımızın da gönderdiği fotoğraflarda görülüyor ki, yurdumuzda çok zengin bir bombus arısı çeşitliliği var.

--- Alıntı sonu ---

Ağabey bilgilendirmelerin için teşekkür ederim.Sizin cevabınızı bende geç gördüm.Siz yaylalarda sağlık ve afiyet içinde olunuz biz cevaplarınızı sabırla bekleriz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git