ARICILIK KAYNAKLARI > E-Kütüphane

E-Kütüphanedeki Dökümanları Okumak

(1/2) > >>

Murat Çakır:
E-Kütüphanedeki dökümanlar Scribd pdf okuyucusu iye yayınlanmaktadır. Rahat okuma yapmak için İngilizce bilmeyen arkadaşlarımız için bir kaç küçük hatırlatma yapmakta fayda var.

Üst bantta yer alan Scribd logosunun yanındaki menüleri sırayla tanıyalım:

DOWNLOAD: Scribd sitesinden download yapmak için ilgili siteye üye olmanız ve döküman paylaşmanız gerekiyor. Her dökümanın başında indirebileceğiniz alternatif linkleri vermeye çalışacağız.

PRINT: Standart kalitede çıkış alabiliyorsunuz. Yüksek kalitede çıkış alabilmek için Scribd sitesi üyelik istiyor.

FULLSCREEN: Bu menü dökümanı tam ekran okumanızı sağlıyor. Çıkmak için ESC tuşuna basmanız yeterli.

Yarım bıraktığınız okumalarda makale sayfasına tekrar girdiğinizde, üstte koyu gri bir bant çıkıyor ve son kaldığınız sayfaya gitmek için tıklama seçeneği veriyor.

Hüseyin Basri ÇALIŞKAN:
Teşekkürler Murat bey.

Bilmeyenler için gerçekten faydalı olacak. Konulara dömün olarak ulaşmakda çok güzel oldu.

Ellerinize sağlık.

Peki biz döküman ekleyebiliyormuyuz foruma ?

Her dökümanın, kontrolsüz eklenmesinin sıkıntı olacağını düşünüyorum. Bilmem haksızmıyım?

Murat Çakır:
Hüseyin, kontrolsüz olarak döküman ekleme sıkıntılı bir süreç olur.

Ben internette bu tür 200'e yakın döküman buldum, isimlerini tasnif ettim ve peyderpey kategorilendirip forumda yayınlayacağım.

Daha sonra ayrı bir sayfada bütün dökümanları liste halinde vermeyi amaçlıyorum.

Böylece liste ile kendi elinizdeki dökümanları karşılaştırıp, listede olmayanları da paylaşma imkanımız doğacak.

Hüseyin Basri ÇALIŞKAN:
Çok teşekkür ediyorum.

Foruma renk kattığı gibi, bazı konuların anlaşılıp seviyeli bir şekilde konuşulması için gerekli alt yapıyıda hazırlamış olacak bu çalışma.

İndirmeden okuyabilmek çok güzel. Böylece işimize yarayacak olanları indirip diğerlerini istediğimizde bulabiliriz.

Görkem Çakır:

--- Alıntı yapılan: Murat Çakır - Şubat 17, 2011, 00:31:05 ---E-Kütüphanedeki dökümanlar Scribd pdf okuyucusu iye yayınlanmaktadır. Rahat okuma yapmak için İngilizce bilmeyen arkadaşlarımız için bir kaç küçük hatırlatma yapmakta fayda var.

Üst bantta yer alan Scribd logosunun yanındaki menüleri sırayla tanıyalım:

DOWNLOAD: Scribd sitesinden download yapmak için ilgili siteye üye olmanız ve döküman paylaşmanız gerekiyor. Her dökümanın başında indirebileceğiniz alternatif linkleri vermeye çalışacağız.

PRINT: Standart kalitede çıkış alabiliyorsunuz. Yüksek kalitede çıkış alabilmek için Scribd sitesi üyelik istiyor.

FULLSCREEN: Bu menü dökümanı tam ekran okumanızı sağlıyor. Çıkmak için ESC tuşuna basmanız yeterli.

Yarım bıraktığınız okumalarda makale sayfasına tekrar girdiğinizde, üstte koyu gri bir bant çıkıyor ve son kaldığınız sayfaya gitmek için tıklama seçeneği veriyor.

--- Alıntı sonu ---

Bulamadım söylediğiniz yeri yardımcı olabilir misiniz ?

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git