ARICILIK KAYNAKLARI > Kitaplar

kitaplar

(1/14) > >>

ercann:
Merhaba arıcı Abeylerim

Ben arıcılıga heves sarmıs bırı olarak alıcak oldugum arıların(muhakkak alacagım daha kucuklukten ber hevesım var) sönmemesi icin oncelıkle bılgı edınmem gerektıgını arastırdım.Sizlerden buraya gercekten yardımcı olucak kitapları (isim ve yazarlarını basım evleri v.s) cd leri yazmanızı rica ediyorum.

Saygılarımla.

ertuðrul:
selamlar arıcı dostlarım!
bu konuda yazılmış ve elimde şuan bulunan kaynaklarım şunlardır.
1. yayçep arıcılık cd seti 3 adet
2.franz lampeıtl  editörü: prof. dr. TÜRKER SAVAŞ kitap ismi ARICILIK
3.DR. FUAT ALİ ÖRSAN  kirap PRATİK ARICILIK
4.GÜNER VE NİZAMETTİN KAYRAL Kitap SON SİSTEM ARICILIK aynı zamanda hemşerim.
5.TAHSİN YÜCEL kitap ARICILIK BİLGİLERİ 

Bir elektrik bölümü mezunu olmama rağmen hobi olarak yaptığım ve zevk aldığım bu iş için bu kaynakları yeni başlayanlar için kesinlikle almalarını öneriyor, tecrübeliler için de tavsiye ediyorum.
  Bilgide sınır yoktur, unutmayalım ki bilindiklerden ne kadar fazla ve farklı olanı biliyorsanız ileri gidenin siz olacanın en büyük inhibitörüdür. Şöyle düşünelim; Bir molekülü parçalayacak enzim o molekülü şifreleyen kromozomda mevcut olsada her zaman mevcut değildir. göze somutça görüken molekül olduğu için görüneni algıladığımız yada gördüğümüz kadarıyla değil, bütün aktif ve pasif bileşenleriyle bilmemiz bize daha geniş bir müdahale alanı tanıyacaktır. ayrıntılı ve çok şey bilinmeli aslında her şey çok ince bir iş.
saygılarımla

arıcıoktay:
modern arıcılık teknikleri  prof.dr.muhsin doğaroğlu yeni baskısını tavsiye  ederim

YAREN:
Ben de sizin gibi meraklı ve yeni başlayan biri olarak Güner Kayral ın kitabını aldım.
Kitap yaklaşık 650 sayfa ama 150 sayfasına kadar çok genel bilgiler veriyor.
2009 basımı olmakla beraber hala milyon tl li rakamlar var.
Resimler siyah beyaz ve kalitesiz basım.
Ön ve arka sayfalarda da reklamlar var ama bunların baskıları çok kaliteli.
Kendisine de bazı eleştirilerim yazdım ama sanırım cevap vermesi zaman alacak.

Yusuf GÜRBÜZ (Formen):
Selamlar
Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ders Yayınları No:166,                        
Porf. Dr. Ferat GENÇ ve Yrd. Doç. Dr. Ahmet DODOLOĞLU
Saygılarımla

http://uyanikarici.blogspot.com/

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git