TANIŞALIM KAYNAŞALIM > Arıcılık Hatıraları

Tanışma

<< < (2/27) > >>

Murat AKIN:
Gördüm de o da benim gibi biraz yaşça geç kalmış.

Ah on yıl daha önce olsaydı.

hatkobi:
   Sağ olun kardeşlerim;yaşça biraz kıdemliyiz elbette.Gençlik sabit kalmıyor.Yinede hareket halindeyiz.Köyde tek başıma bedenen en çok çalışan benim.Ataleti sevmem.Beş dönüme yakın bahçem var.Ev yaptım.Ağaç dolu,yemyeşil.Benden sonra köyde ağaçlandırma hızlandı.Arı ile amatörce uğraşıyorum.Çoluk çocuk için.Arının kendisi bir mucize.Selam ve sevgilerimle.Bereketli olsun çabanız.

Mehmet Gençünal:
Aramıza hoş geldiniz.
İnsan belli bir yaşı geçince edindiği tecrübeyi ,bilgi birikimini aktarmak ve azami fayda sağlama tutkusuna kapılıyor.
Tabiki istifade etmek isteyene,eğer kimse sizden birşey istemeden çıkıp bilgi ve tecrübenizi aktarmaya kalkışırsanız, insanların doğru bildiği yanlışları anlatmaya kalkışırsanız,hakkınızda neler söylenir tahmin edersiniz.
Arıyla uğraşan kişi genç ve dinamik oluyor,doğayı seven kişi,onun nimetlerinden de istifade etmesini biliyor.
Kafasından yetiştirdiklerimden kendim faydalanamam düşüncesini çıkartıp,her anı boşa geçecekmiş düşüncesiyle arı gibi çalışıyor.
Ortaya faydalı ve verimli birşeyler çıktığında mutlu oluyor.
Ben kendi adıma böyleyim.
Bol ve verimli bir sezon dileğiye.
Mehmet Gençünal

hatkobi:
  Mehmet Gençünal kardeşim adaşız.İkametgahım Bursa-İhsaniyede.Akraba çoğunluğu Eskişehirde.Ben kimseye akıl vermem.Sorup danışırlarsa yardımcı olurum.Kendi işim bana yetiyor.Görünen köy kılavuz istemez.İnsan merak ediyorsa,azim ve sebatı varsa,fiilen işe girişirse başarır.Bahçemde bulunan badem ağaçlarını çekirdekten yetiştirdim.Yerim çorak ve kistliydi.Başaracağımı kimse tahmin etmiyordu.Tanıştığıma memnun oldum.Bereketli olsun derim.

Murat ALTUN:
             Sayın Mehmet bey; Hoşgeldiniz.

Başarınız daim olsun, Saygılarımla

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git