TANIŞALIM KAYNAŞALIM > Arıcılık Hatıraları

Emekliden anılar öneriler ve tavsiyeler

(1/3) > >>

Emekli:
Epey süredir siteyi takip ediyor ve izliyorum.Eğer kabul görürse anilarım önerilerim ve tavsiyelerimle sitede yer almak isterim.Hem bilgi paylaşımı olur, hemde siteye bir çeşni katmış olurum diye düşünüyorum.Önce kendimi tanıtayım.Karabük Safranbolu'da arıcılık yapıyorum.öğr. emeklisiyim.25 yıldır arıcılıkla meşgulüm.Yalnız arıcılıktan emekli olmayı düşünmüyorum.Elim çıtayı tutabildiği,gözüm arıları görebildiği sürece bu aşktan vaz geçmeğeceğim.Çünkü bu aşk bambaşka bir aşk.Tüm arıcılara iyi bir sezon diliyorum.

Scuba:
Siteye hoşgeldiniz. Tecrubelerinizden istifade etmek isterim. Bende yeni başlayacağım hayırlısıyla. Herkese iyi sezonlar.

Halil BİLEN:
Hocam hoşgeldiniz...

Murat AKIN:
  Sayın Emekli:
Önce hoşgeldiniz.
Ben emekli arıcı hiç görmedim.
Eğer arıcı arıcılığı bırakırsa en çok bir mevsim yaşıyor.
Bir arıcı arıcılığı bıraksa bile onların hayali ve rüyalarınla yaşar, yani düşünce olarak arıcılık yapar.
Saygılar.

Emekli:
ARIYA NASIL DAVRANMALI:
Arıcılığa yeni başlayan bir dostum hocam şu arılara bi bakıver diye beni arılığına getirdi. çerçeveleri ellerken biraz sert hareket etmiş olacağımki arılar yüzümüze saldırdı.Maskesiz olduğumuzdan bir kaçı canımızı yaktı.Bak vesile ile  ilk olarak arıya nasıl davranacağını öğreneceksin.Arıya karıya davranır gibi kibar  davranacaksın. hanıma kaba davranırsan oda arı gibi yüzünü tırmalar ama kibar ve güzel davranırsan evde huzur olur,muhabbet olur,arıda ona nasıl davranırsan oda sana öyle davranır dedim.
  Bu sırada arkamızda bir kıkırdama bir gülüşme oldu.Meyer arkadaşın hanımı arkada bizi izliyormuş.Yahu yenge hanım ,sizin burda olduğunuzdan haberim yoktu, kusra bakma dedim.
  Kadıncağız gayet memnun bir şekilde kusur olurmu ,DOĞRU SÖYLÜYORSUN,DOĞRU SÖYLÜYORSUN dedi.
 O arkadaşıma her rasladığmda işler nasıl diye daha ben sormadan ; hocam işler arılıktada iyi evdede iyi  muhabbet dersen gani der ve gülüşürüz.
  SLOGANIM: Arıcılık bambaşka bir aşk,bir yakalanan bir daha kurtulamıyor.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git