ARI ÜRÜNLERİ > Diğer Arı ve Arıcılık Ürünleri

Bal sirkesi

(1/16) > >>

Hüseyin İncesakal:
Bal sirkesi nasıl  yapılır. İnternette birkaç yerde okudum ama tuzdan bahsedilmemiş. Tuz hangi aşamada katılacak? Tuzun girmediği fermentasyonun alkol yönünde ilerlediğini biliyorum.

Mehmet Gençünal:

--- Alıntı yapılan: Hüseyin İncesakal - Ağustos 15, 2011, 19:09:11 ---Bal sirkesi nasıl  yapılır. İnternette birkaç yerde okudum ama tuzdan bahsedilmemiş. Tuz hangi aşamada katılacak? Tuzun girmediği fermentasyonun alkol yönünde ilerlediğini biliyorum.

--- Alıntı sonu ---
Hüseyin bey, ben süzme esnasında aldığım sırlarn balını, kevgirde tekrar süzüp alıyorum.

Kalan hafif bal bulaşıklı sırları, derince bir kap içersine koyup üzerine su ilave ediyorum.

Yaklaşık bir hafta sonra ekşime başlıyor, üzerine bir su bardağı sirke(elde hazırda ne varsa ben üzüm sirkesi kullandım) ilave edip bırakıyorum, tuza gerek yok.

Tuz ilavesi, mayalandırmak için ilave birşey katmadığınızda, fermantasyon sonucunda, alkole dönüşmesini önlemek için katılır.

Bir hafta sonra posasını süzüp, büyükçe bir cam kavanoza doldurarak, ağzına tülbent bağlayıp olgunlaşmaya bırakıyorum.

Bu haliyle bile çok lezzetli, fakat bal tadı hakim.

Sirke olgunlaşmaya başladığında rengi beraklaşmaya başlar o zaman istenen kıvama gelmiştir tekrar süzerek kullanıma sunabilirsiniz afiyet olsun.

Murat AKIN:
Bal sirkesinin olgunlaştığı anlamak için yol:

Doğal bir yol:
Sirke yapılmak için konulan kabın ağzının çevresinde çok küçük olan kör sinek dediğimiz sineklerin uçuşmasıyla belli olur.
Uçuşmalar azaldığı an bal sirkesini kullanabiliriz.

Bal sirkesi duru renkli hafif bir sirkedir.

Tatlımsı tadından ve hafifliğinden dolayı kolayca içilebilir bile.

Muhittin YILMAZ:
Sayın Mehmet GENÇÜNAL
Yapmış olduğunuz bal sirkesinin resmini foruma ekleyebilirmisiniz?

Bal sirkesi yapılırken, her hangi bir katkı maddesi konmazsa (tuz, başka bir sirke vb.)  direk alkolemi dönüşür? (Hani bizim açımızdan riskli...)

Mehmet Gençünal:
Resimlemek hiç aklıma aklıma gelmedi, süzüp kavanoza doldurdum, bir ara resmini çekersem yayınlarım.

Tuz veya mayalandırma için katılan katkı maddeleri, alkole dönüşmesini önlemek için.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git