ARICILIK KAYNAKLARI > Türkçe Siteler

Arıcılık kitapları Film ve Videoları paylaşalım

(1/1)

abadile:
Arkadaşlar, elimizde bulunan ve çok faydalandığımız kitapları varsa filmleri tanıtan yazılar ekleyelim.Bu bir reklam filan olmaz. Bilgi kaynaklarını paylaşacağız.Bizi daha iyiye taşıyacak her yol meşrudur.Aynı şekilde videolarıda paylaşalım. Bizim bildiklerimizi başkalarının bilmesi bize bir şey kaybettirmez aksine insan olmanın gereğini yerine getirdiğimiz için manevi tatmin bile sağlarız.
selamarımala...

bodad:
sevgili dostum...
bu çok güzel olur.olan- olmayan,bulan- bulamayan faydalanır.fakat bu arada şunu da sormak isterim, sayın internet kurdu,kaynak belirterek kitaplardan alacağımız alıntı ve yazılan konular , kaynak belirterek yazarsak
(bir şekilde reklamı da olsun.) başımıza telif gibi,kopyalama gibi ne bileyim başka birşey....yani sakıncalı bir durum olurmu?sevgilerimle. 8)

abadile:
sevgili Bobad,
kaynak belirtmek  en azından konunun yazarına saygının gereğidir. Ayrıca başkalarına ait görüşler kendimize aitmiş gibi yayınladığımızda bu da bir çeşit fikir hırsızlığı oluyor ki, telif hakları bile gündeme gelebilir. Bir yerlerden alıntı yapılacakca sahibinden yazılı olarak izin almak gerekir bu mümkün görünmüyorsa hiç olmazsa fikrin kaynağı ve yazarı  yazının alt köşesinde belirtilmelidir.Bu tür kaynak belirtilerek yazılan yazılar kazanç temin etme maksadı da taşımıyorsa sahipleri de anlayışla karşılayacaklardır.

yakogg:
yani kaynak ve kişi belirtildikten sonra bi problem olucanı zannetmiyorum bende  ;)

çatı:
bencede faydalı paylaşımlar hepimizin yararına olur.

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git