Gönderen Konu: Organik Arıcılık  (Okunma sayısı 11580 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan Yücel (malkoç22)

• Pupa
  • Yer: EDİRNE
Ynt: Organik Arıcılık
« Yanıtla #15 : Aralık 26, 2009, 19:13:22 »

Kanseri veya başka bir hastalığı iyileştirdiğini ben söylemiyorum, onlar söylüyorlar.

Kanser hastalarında uygulanan Kemoterapi tedavasinde verilen ilçların zararlı hücreleri yok etmek için verildiğini, arı sütünün ise hücreleri yenilediğini billiyoruz.

2007 yılında bir yakınım Akciğer kanseri tetavisi görürken Kemoterapi tedavisi de görüyordu. Ben arı sütünün hücreleri yenilediğini bildiğim için arı sütü vermek istedim ve İstanbul ilinde ikamet eden bir arkadaşla görüştüm ve bana bir miktar arı sütü temin etmesini söyledim. Kendisi bana olur ben sana arı sütü gönderyim ancak görmüş olduğu tedavi ile arı sütü birbirine zıt, bu nedenle önce Dr. ile görüş dedi, bunun üzerine ben Dr.a gittim durumu izah ettim ancak kendisi bana 'Şu an tedavi uyguluyoruz, siz bilirsiniz' demekle yetindi. Ben de başka bir yan etki yapar düşüncesi ile yakınıma arı sütü vermekten vaz geçtim.

'Denize düşen yılana sarılır! misali ben de düşmüştüm, ancak görüştüğüm kişi benim bu durumumdan faydalanmayıp beni konuyu araştırmam hususunda uyardı.

Yapılması geren bu değilmiydi?

Diyeceksiniz ki burada özel hayatını anlatıyor.

Hayır.

Bu forumu izleyen yüzlerce ziyaretçi var. Belki yazdıklarımızı okurlar da bigi sahibi olurlar diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim.

Yol sormakla bulunur.
Bir işe kalkışan ama nasıl yapılacağını bilmeyen kişi, takip etmesi gereken yolu bilenlere sorarak öğrenip bulur.

Çevrimdışı Murat AKIN

• Genel Moderator
  • Ana Arı
  • Yer: Tekirdağ
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: --- adet kayıtlı
  • Rakım: 74 metre
« Yanıtla #16 : Aralık 26, 2009, 19:45:16 »
Kusura bakmayın Siyah renk silikonlu dış cephe boyası bulamadım.
5 kg lık bir galon siyah boya aldım, önümüz kış günleri işimizde yok.

5 kg lık boya kaç kovana yeterse hepsini boyayacağım, hiç olmazsa kara kovan balı deyip yalan söylememiş olurum, inanmayanda gelip bakar.
Nasıl yerlerse yesinler karakovan balı ya:

Çevrimdışı Emekli

• Pupa
« Yanıtla #17 : Aralık 26, 2009, 22:10:56 »
Sn. Murat bey:
yazını ciddi bir şekilde okuyup yaptığın espiriyi anlayınca kahkaha ile gülmekten bi hal oldum.Bilirsin bir kahkaha bir pirzola yemeğe bedeldir derler.Sana bu ziyafetinden dolayı teşekkür ederim.
Bendende zaman zaman kara kovan balı isteyenler oluyor. Bende onlara kara kovan balı yemek istiyorsan önce peteğin bir yüzünü sıyır ye,peteği çevir öbür yüzünü ye ortada kalan suni peteği balık kılçığı gibi ayırdığında kara kovan balı yemiş gibi olursun diyorum.
-arıcılığa ilk başladığım yıllarda bu kara kovan türküsü çok söyleniyordu.(kara kovan yaptırıp içine hiç arı koymadım.)Tam ballığın yarı ölçülerinde kasalar ve bu kasalara göre çıtalar yaptırdım ve bu kasaların yarısının çıtalarına parmak enliliğinde petek taktım.Bukasalardan aklımsıra kara kovan balı alacaktım.
-SONUÇ: Tam petek taktığım kasalar petekleri kabartıp bal koymaya başladıklarında öbürlerinde arılar zincir oluşturup petek örmeye uğraşıyorlardı.Bal sezonu sonunda tam petekli arılardan bal, diyerlerinden kuru petekler hasat ettim.Çünkü arılar gelen bal ile peteği örünceye kadar sezon bitmişti.
-Tabiatın bu kadar nankörleştiği,arı yaşatmanın ve geliştirmenin bu kadar zorlaştığı bir devirde  karakovan balı ancak seninde dediğin gibi kovanlar KARA ya boyanarak elde edilebilir.ELİNE DİLİNE SAĞLIK.