Gönderen Konu: KONYADA ARICI YOK MU?  (Okunma sayısı 72341 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mevlüt kocer

• Larva
  • **
Ynt: KONYADA ARICI YOK MU?
« Yanıtla #30 : Ağustos 23, 2010, 17:12:34 »
aramıza hoşgeldin abe

Çevrimdışı as_tabiat

• Boş Petek
« Yanıtla #31 : Eylül 15, 2010, 17:29:57 »
yenı basladım gardas bu yıl ılk 10 adet arıyla kendıme guvenım tamdır
bırtek konya degıl turkıye ve dunya genelını dusunuyorum as_tabiat arıcılık dıye yenı bır fırma kuruyorum konyanın beysehır ılcesınede
kovan  ımalatından basladık sımdılık
bahara petek arıcık butun mazemelerını  bulunduracagız ama agırlıgımız kovan ve arı satısı  bal satısı bal alımı olacak.şimdiden butun arıcı kardeslerıme duyrulur bana ulasmak ısteyen arkaslara duyrulur.bal alınır.ve satılır kavan sıparısı alınır.tel 05462175832

Çevrimdışı Halil BİLEN

• Administrator
  • Ana Arı
  • Yer: Mustafakemalpaşa
    • http://www.halilbilen.com/
  • Arıcılık Şekli: Profesyonel
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: 350
  • Rakım: Rakım Kirmasti Çayı ile bir.
« Yanıtla #32 : Eylül 15, 2010, 21:12:13 »
Konya değil, Türkiye ve Dünya geneli...

Küresel ısınma, küresel büyüme ve küresel arıcılık.

İlginç.
http://www.halilbilen.com/

http://halilbilen.blogspot.com/

http://www.facebook.com/halilbilen

[email protected]

Yola Çıktıklarını, Yolda Bulduklarına Değişirsen; Yolunu Kaybedersin.

Yanlış trene bindiysen, koridorda ters yöne koşmanın bir faydası yoktur.

Çevrimdışı Murat AKIN

• Genel Moderator
  • Ana Arı
  • Yer: Tekirdağ
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: --- adet kayıtlı
  • Rakım: 74 metre
« Yanıtla #33 : Eylül 15, 2010, 22:30:44 »
İşe çok hızlı giriş yapıldı sonucun iyi olması dileğiyle

Çevrimdışı mevlüt kocer

• Larva
  • **
« Yanıtla #34 : Eylül 15, 2010, 22:40:17 »
abe gercekten cok hızlısınız sonu iyi olur işallah

Çevrimdışı mehmet uslu

• Larva
  • **
  • Yer: konya
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 29
  • Rakım: 1107
« Yanıtla #35 : Eylül 15, 2010, 23:14:03 »
hayırlı olur inşaallah

Çevrimdışı alperen42

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: konya
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 6 idi 5 kaldı yılın ilk firesini vermiş oldum
« Yanıtla #36 : Mart 15, 2011, 17:07:24 »
bende varım ;D
Ahmet KARAKÖSE

Çevrimdışı mustafa yüksel

• Günlük Yumurta
  • *
« Yanıtla #37 : Temmuz 05, 2011, 14:46:26 »
 ???   a:)
KONYA'da arıcı çok var olduğunu görüyorumda, gerçekden delikanlısıda var ve diğer tarafdan dolandırıcısıda olduğunu söğlüyorlar.
BÜGÜNLERDE BAŞIMA BİR OLAY GELDİ:
2-3.07.2011 Tarihlerinde köyüme gittim, orada bazı hazırlıklar yapıp Konya'ya geri dönüşüm çok sıkıntılı oldu.
Pazar Akşamı saat 21,15'de Kulu - Adana Makas (Kavşağı)na geldim. 7-8 otobüs geçti hiç biri beni almadı tam 1,5 saat beklemişim. Tam bu sırada önüme 34 EV 999 Plakalı bir BMV araç durdu, lüks bir araba, kardeş nereye gidiyorsun dedi, inanın çekinerek '' Konya'ya'' diyerek cevap verdim. Beni şöyle bir süzdü ve gel bakalım dedi.  Bizde çekine çekine bindik. Haydi hayırlısı dedim. Selâmlaştık. Tanışma için oradan buradan sormaya başladım,
Velhasıl Beni Güneysınır’dan da tanıdığını söyledi, Kendisi Bozkır’ın – Ahırlı’nın ve asıl Akise’li olduğunu söylemsi. Bizi biraz daha kendisine yakın hissettirdi. Sonra oda açıldı nihayet sorularıma cevap verdi.
=Ne iş yaparsın.
-ağzından geveleyerek cevap verdi. Bal satarım. dedi.
=Biraz durduk dan sonra, aklıma Konya'daki Balparmak ve Altıgen isminde bir şirket bal pazarlıyor. Onlardanmısınız diye  sordum.
-onları da tanırım. dedi.
=Peki siz nasıl üretiyorsunuz ve nereye satıyorsunuz dedim.
-Ben üretmiyorum, sadece satıyorum.
=İçimden, Olabilir dedim. Ancak nereden alıyor, kaça satıyorsun dedim.
-Rize’den getiriyorum, dedi.
=Rize’mi,
-Evet, bunlar yayla balı. Benim balım pahalı olanlardan dedi.
=Hani şu yarım kilosu 140,00TL olan balmı?.
-Evet.
=Gerçek den bu bal ilaç gibi olmalı. Çok pahalı, dedim ya. Nerden dedim. İş de başladı işin curcunası.
-Kardeşim, bu balın bende müşterisi çok. İşe yetişemiyorum. Senin araban varmı.
= Arabam yok dedim.
-Araban olsaydı, peşime takılırdın. Sana aylık ekstire 1,5 milyon maaş kadar para kazandırırdım.
=O arada bir petrol istasyonunda durduk. Gaz almak istedi, Tam dolum sırasında (Pompacıya dönerek dolar vereceğim dedi.) Pompacı da dolar almayız dedi. Bu sırada bağırdı, çağırdı. Bende gece vakti dışarıda kalmayalım, bir an evvel eve gidelim diye, bir dakika, dedim. Kart çekelim dedim. İyi o zaman doları siz alın dedi. 40,00 Dolar, 60,00TL eder.  60 TL’lik gaz koyduk, yola devam etmeye başladık.
-bana yöneldi, kartını aldın mı? Diye sordu.
=Bende hiç almaz mıyım, o kart da 15 milyarlık kredi var diye ağzımdan kaçtı. Sen misin bu lafı söyleyen. 
-İşde iyi ya. Senin Kartı işletelim, sen hiç peşime takılma, o karta alış yapalım, %10 işin kârı senin olsun. Bak Yaz ayı geldi, benim yurt dışında çalışan işçilerimiz gelecek, onlara bal getiriyorum. Birde Konya’da bürokratlara bal getiriyorum. İşim, kışın aylık 5-6 milyar ediyor bu yaz aylarında 15-17,5 milyar ediyor. Gel bu işi yapalım diyor. Ver telefonunu. Devamlı görüşelim dedi.
= Yok dedim bu kart çalıştırma konusunda yeminliyim. Dedim. Çünkü gerçek den daha önce dairede bir arkadaşa verdim de 3 senede anca kurtuldum. Bir daha mı tövbe ettim. Bu nedenle de ne telefonu, nede Visa kartı vermem dedim.
-Bir Petrol istasyona girdik, hemen orada bir arabaşı çorba içti. Bizde bir çay içtik. Bu arada Garsonlar etrafını çevirdi, Kemal abi, kemal abi, ne getirdin, ? … Kemal sen çok bizi hiç görmüyorsun, gibi etrafını sardılar. Hani avdan gelen Kurt-Çakal olur ya, yavrularına avdan getirdiklerini verir öyle bir şey.
= Seni ne çok tanıyorlar dedim. O arada dışarı çıktık.
-Bana dönerek, bak koçum bu iş ciddi iş. Seni çok yakın buldum. Ben herkesle çalışmam, seni dürüst birisi olarak gördüm dedi. O arada Garsonlar tekrar etrafını sardı. Daha önce garsonlara ne söz verdiyse, bu arada Cebinden bir tomar para çıkardı, hani paran yoktu dediler. 
= Benim dikkatimi çekti. Biraz önce başka petrolde TL’si olmadığını söylüyordu, oysa çıkan paraların için 10-20-50-100’lükler ve dolarlar iç içeydi. Yine içimden tam dolandırıcıyla karşı kaşıyayım dedim.
-Garsonlar, Çorba parasını aldılar, ve onlara 5 dolar verdi, geri kalanıda dışarıda kuru yemiş satışı yapan garsonlar, üzeri kalsın diye şakalaşıken, hiç öyle olurmu, üzerine kuru yemiş alırım dedi ve bakın gençler kaç avuç şam fıstığı alayım, dedi, Garsonlardan biri 2 avuç al dedi, şamfıstığın yanına geldi, yav bu iki avuç az dedi, bir avuç daha aldı, garson yeter abi üç avuç dedi, yok kardeşim bir avuç daha alacağım dedi ve gerçekden dört avuç aldı ve hadi arabaya binelim dedi, bindik tam petrolden çıkacağımız sırada, geri geri pompaya yanaştı. Bana dönerek. Bak kardeşim. Bu Bal ilaç gibi her şeye iyi geliyor.  Kötü olsa satabilirmiyim. Seni sevdim Senden toptan fiyatın 3 kg bir çıta vereceğim, hatta sana kendi kârımıdan da çıkaracağım, 200.00 TL’den vereceğim. Bu fiyata bu balı bir yerde bulamazsın. Sen şurdan 200.00TL’bir gaz dolumu yapalım. Bu çıta balıda afiyetle yede gör bal nasılmış.
=Zaten biraz evhamlıyım şu kötü hastalığa (Kansere), ayrıca Hani kartla çekilince peşin  olmuyor ya, Kemal abi  Daha birçok laflar etti, de biz hakikaten böyle bir ne Kaçkar, ne de Anzer balı görmedim. Peki Alalım dedim.
Gece yarısı saat 12,30da eve geldim.
MEŞHUR BALIN YENMESİ SİZCE NASIL OLMALI.
YA BİZ BU BALI YEMESİNİ BİLMİYORUZ, (BALIN KALİTESİNİ TANIMIYORUZ) YADA BİR BİLENE SORMAYI DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN SİZLERE BU ANZER VEYA KAÇKAR BALI NASIL OLUR. YOKSA GERÇEKDEN DOLANDIRILDIKMI?
Ertesi gün aç karna almaya başladım. Ancak dışardaki baldan biraz farklı, ağzımda il alışda peteği ile eriyor, ancak petek daha sonra toplanıyor bir sakız gibi yapışmaya başlıyor. Ağzımızı açarak çiğnedikçe soğuma olduğundan, Herhalde. Bu sakızlama oluyor. Oysa ağızda dağılıp ve hemen yutulması gerekmezmi?....
Benim yaşanmış gerçek hikâyemi sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı irfan Ceyhan

• Pupa
  • Yer: konya karapınar
  • Kovan Sayısı: 25
  • Rakım: 1000
« Yanıtla #38 : Temmuz 30, 2011, 01:13:06 »
ne uzunmuş ya... :D :D ;D ben bu balı bilemedim bidaha alalım belki bilebileriz..:) hoşgeldin aramıza.

Çevrimdışı Şeref ULAŞ

• Pupa
  • Yer: Salihli/Manisa
    • http://serefulas.blogspot.com/
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Kovan Sayısı: 40
« Yanıtla #39 : Temmuz 30, 2011, 01:26:54 »
Hikayenizi dediğiniz gibi sabırla okuduk ama bana ilginç gelen,araç lüks ve BMV vede gazlı :) ;) :D ;D ;D ;D ;D

BEŞİĞİ SALLAYAN EL , İSTER SELAMETE , İSTERSE FELAKETE GÖTÜRÜR

http://picasaweb.google.com.tr/serefulas

Çevrimdışı msinansahin

• Boş Petek
« Yanıtla #40 : Ağustos 14, 2011, 21:30:27 »
Ben de varım konya'dan.
Merkeze akın bir yerde arıcılık yapmaktayız. Kışın da manavgat civarında kışlamakta arılar.
200 civarında koloni var.
Bu sene satmayı düşünüyoruz bütün arıları.
İlgilenenler için tel no: 533 6213318

Çevrimdışı goker42

• goker
  • Boş Petek
« Yanıtla #41 : Kasım 21, 2011, 20:24:58 »
slm aleykum
15 kolonı ıle benıde sayarsanız bende varım konyanın seydısehır ılcesınde oturuyorum :)
allah sogutmasın arı ve arıcılıktan

Çevrimdışı can1381

• yusuf can
  • Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: ılgın / konya
  • Kovan Sayısı: 14
« Yanıtla #42 : Kasım 22, 2011, 08:10:25 »
slm aleykum
15 kolonı ıle benıde sayarsanız bende varım konyanın seydısehır ılcesınde oturuyorum :)

aleykümselam..  14 kovanla bende varım konya/ılgın
ismim: YUSUF CAN
[email protected]

Çevrimdışı HALAKMAN

• Boş Petek
« Yanıtla #43 : Aralık 02, 2011, 20:55:15 »
Arazi büyük olunca arıcılar göze görünmüyorlar.

Çevrimdışı irfan Ceyhan

• Pupa
  • Yer: konya karapınar
  • Kovan Sayısı: 25
  • Rakım: 1000
« Yanıtla #44 : Aralık 03, 2011, 20:03:25 »
Arazi büyük olunca arıcılar göze görünmüyorlar.

aynen valla.hollanda kadar il sınırımız var. haliyle m2 ye düşen arıcı sayısıda az olamkta. ;D