Gönderen Konu: Arılar yavru uçuruyordu ama 2 tane kanatsız vardı, acaba normal mi?  (Okunma sayısı 1576 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı devrim

• İnsan doğaya ne kadar yabancılaşırsa o kadar toplumsallaşır, ne kadar toplumsallaşırsa da o kadar kendine yabancılaşır.karl marx.
  • Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: istanbul b.çekmece
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 7
Slm ustalar ve çıraklar:) buğün tam ölen saatlerinde birden büssürü arıkovandan çıkıp girmeye başladı ilk defa bu kadar çok arıyı kovandan çıkıp girerken gördüm heralde yavru ucuruyodu hafif sarı gibilerdi belli yeni heralde yanlız 2 tanesinin kanatları deforme olmuştu ama sadece 2 tane gördüm vucutları gayet salamdı ama kanatları yamuktu erimiş gibiydi o halde biraz dalaşıp tekrar kovana girdi acaba 1-2 tane normalmi yoksa varroadanmı kaynaklanıyo ilaçlama yapmıştım gerçi ama 15 gün önce kestim ilaçlamayı karınca tükürüğü diye bi ilaç kartona sıkıp kovanın içine koyulandan sizce sorun nedir.Saygılar.
Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Çevrimdışı Abdullah Bulca

• Ana Arı
  • Yer: mersin
    • Blog Sitem
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 47
  • Rakım: 350--1800
Hayır değil kanatsız arı görmeniz varroakarın cirit attığını gösterir... Bal akımı çok yaklaştı bir an önce formik asit ile mücadeleye devam edin... karınca ilaçlarını da unutun. tükürüğü felan değil size gerçek varroa mücadelesi gerekir. Varroa forumunuda bence güzelce okuyun...

Çevrimdışı Kenan GİŞAN

• Ana Arı
  • Yer: Bursa - Yalova
    • http://kenangisan.blogspot.com/
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 40
  • Rakım: 400
Kanatları deforme olmuş arının kovanda oluşu normal değil.

Varroa için sonbahar ve ilkbaharda neleri ve nasıl kullandığınızı yazarsanız iyi olur.

Karınca tükürüğü yazdığınız bir ilaç adı mıdır yoksa formik asit mi?