Gönderen Konu: Arıcı kıyafeti ne işe yarar diye sormak istiyorum?  (Okunma sayısı 14899 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin Basri ÇALIŞKAN

• Hüseyin Basri ÇALIŞKAN
  • Ana Arı
  • Yer: AYDIN ÇİNE
    • Arıcılık bilgi paylaşımı bloğum
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 90
  • Rakım: 90
Ynt: Arıcı kıyafeti ne işe yarar diye sormak istiyorum?
« Yanıtla #30 : Kasım 09, 2012, 00:32:13 »
Arıcı kıyafeti başlığı altında kulak çınlaması konuşmak benimde hoşuma gitmiyor açıkçası.

Ama bir iki kelime yazmalıyım.

Müzedeki uygulama çocuklar için.

Kulak çınlamasından şikayetçi arkadaşların kovanın sesini değilde, uygun kaplara koydukları arıların vızıltısını dinlenirken dinlemeleri gerekiyor diye biliyorum.

Arı vızıltısı, kulak çınlamasını bastırıyor. Böylece çınlamayı ya hiç yada daha az hissediyor yada duyuyorsunuz.

Merak edenler forumda yada İnternet üzerinde manyetik rezonans arı kulaklığı kelimelerini arasınlar.

Ayrıca kulak, burun, boğaz bölgelerinden sokulma durumları gerçekten tehlikeli olabilir.

Tedavi amaçlı bile olsa asla denenmemeli. Eski bir metinde okumuştum, çinin bir eyaletinde tedavi amaçlı olarak arı sokturulan kişilerden bazıları hızlıca ölüyormuş, boyun baş bölgesinde belirli yerler harici kesinlikle arı iğnesi yada zehiri uygulamamalı ölümcül oluyor deniliyordu.

Lütfen arı iğnesini romatizmaya, yada diğer hastalıklara çare olarak anlatmayın.

Arının her şeyinden faydalanalım ama rastgele uygulamalara sebep olabilecek özellikle ölümcül sonuçlar doğurabilecek arı zehri, arı alerjisi konularında hatalı örnek olabilecek konuşmalardan kaçınalım.

Hastalıklarımızın geçmesi gerçekten arı zehirinden kaynaklana bilir.

Ama aynı zehir bir başkası için ölümcülde olabilir.

Dikkat edelim.
Adnan Menderes Üniversitesi Çine Meslek Yüksek Okulu Arıcılık Proğramı 2010 mezunu .. Arıcılık Teknikeri.

mehmet özdemir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Mart 20, 2013, 11:30:11 »
arkadaşlar ben bilme ama arı sahibinin tanıyor yalnız bir şartı var buda nedir diye sorarsanız söylüyorum bir arını yanına terli gitme iki parfüm sürme üç hep aynı kıyafeti gıy dört her arı aştın mı biraz nazik davran  ona zarar vermeyeceğin anlayacaktır ve daha sana saldırmayacaktır emin olun bu böyledir  ;D

Çevrimdışı Ahmet DİKMETAŞ

• Ana Arı
  • Yer: ERDEMLİ / MERSİN
  • EMEKLİ
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 200
  • Rakım: 50
« Yanıtla #32 : Mart 20, 2013, 18:48:25 »
Arılar her nekadar evcil olmadığı söylense de;

Sahibini tanıyor...
kanatlı hayvan beslemeye önce tavuktan mı başlasaydım acaba:))