Gönderen Konu: Nerede Yozgat il sınırları içinde yaşayan Yozgatlı arıcılar?  (Okunma sayısı 6629 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa Akdağ

• Mustafa AKDAĞ
  • Pupa
  • Yer: Balıkesir _Gönen
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 30
  • Rakım: 35-100 m
        Sert bir karasal iklime sahip memleketimizde ,yapılabilecek en güzel tarımsal faliyetlerden birisi de arıcılık olmasına rağmen, ne yazık ki  bu faliyete küçümsenerek bakıldı yıllarca.Şu anda da Yozgat 'ta faliyet gösteren arıcı dostlardan tık yok.  :-[
        1000-1600 metre arasındaki yüksekliklere sahip bu bölgelerdeki kekik ,geven,yonca,tırfıl,kavak sögüt,dikenli bitkiler vb.bitkiler doğal olarak yetişmektedir,bu nedenle organik arıcılık için en uygun bölgelerden birisidir buralar.Her ne kadar kısa bir yaz sezonuna sahip olsa da :)
        Bu yıl üretilen ballar kg si 30 liradan satıldı da bitti bile Çayıralan 'da. Ancak bu yörelerin değerini Muğlalı, Karadenizli arıcılar biliyor. :-\ Benim kardeşleri de daha uyandıramadım,seneye başlıyoruz abi inşallah diye diye 3 yıl geçti !..Bu sene başlayacaklar umarım.
Hangi işi yaparsan yap, en iyisini yap.
Vatanını seven kişiler, işinien iyi yapanlardır.

Çevrimdışı murat şafak.66

• Pupa
  • Yer: yerköy
  • yozgat.yerköy
  • Kovan Sayısı: 24
Ynt: Nerede Yozgat il sınırları içinde yaşayan Yozgatlı arıcılar?
« Yanıtla #1 : Ağustos 29, 2012, 13:51:08 »
abi ben yerköy den...

Çevrimdışı Bekir ARSAN

• BEKİR ARSAN
  • Ana Arı
  • Yer: BANDIRMA
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
« Yanıtla #2 : Ağustos 29, 2012, 14:03:15 »
        Sert bir karasal iklime sahip memleketimizde ,yapılabilecek en güzel tarımsal faliyetlerden birisi de arıcılık olmasına rağmen, ne yazık ki  bu faliyete küçümsenerek bakıldı yıllarca.Şu anda da Yozgat 'ta faliyet gösteren arıcı dostlardan tık yok.  :-[
        1000-1600 metre arasındaki yüksekliklere sahip bu bölgelerdeki kekik ,geven,yonca,tırfıl,kavak sögüt,dikenli bitkiler vb.bitkiler doğal olarak yetişmektedir,bu nedenle organik arıcılık için en uygun bölgelerden birisidir buralar.Her ne kadar kısa bir yaz sezonuna sahip olsa da :)
        Bu yıl üretilen ballar kg si 30 liradan satıldı da bitti bile Çayıralan 'da. Ancak bu yörelerin değerini Muğlalı, Karadenizli arıcılar biliyor. :-\ Benim kardeşleri de daha uyandıramadım,seneye başlıyoruz abi inşallah diye diye 3 yıl geçti !..Bu sene başlayacaklar umarım.
hadi mustafa hocam bu işi sen yaparsın başlat şunları arıcılığa birde burdaki bilgileri aktar tam arıcı olsunlar  belki onlar
kendilerine bir halil bilen bekliyorlar
BEKİR ARSAN  BANDIRMA BEZİRCİ KÖYÜ
DT 03.07.1965   
0Rh +
 beklenen    gün gelicekse cekilenler kutsaldır

Çevrimdışı Mustafa Akdağ

• Mustafa AKDAĞ
  • Pupa
« Yanıtla #3 : Ağustos 29, 2012, 14:37:52 »
          .
     'Hadi Mustafa hocam bu işi sen yaparsın başlat şunları arıcılığa birde burdaki bilgileri aktar tam arıcı olsunlar  belki onlar
kendilerine bir Halil Bilen bekliyorlar.'
     İyi temennilerin için teşekkürler Bekir Bey. :)Bizim daha çok ekmek yememiz lazım, ancak tabi ki gücümüz ve bilgimiz ölçüsünde yardımcı olmak isteriz,  sitemizi izlemeleri ve ilgi duymaları yeterli zaten. Aynı bölge insanı olarak tanışıp yardımlaşmaları insanların ilgisini ve şevkini artıracaktır mutlaka.Bak Yerköyden Murat ŞAFAK  arkadaşımızla tanışmış olduk,umarım devamı da gelir. :)
     Ben de emekli olana kadar işi hakkıyla öğrenip ,tecrübe kazandıktan sonra gerçekten yardımcı olmak istiyorum. Sitede emek veren bilgi ve tecrübeye sahip değerli arkadaşlarımız bizlere çok iyi örnek oluyorlar. :)

Çevrimdışı murat şafak.66

• Pupa
  • Yer: yerköy
  • yozgat.yerköy
  • Kovan Sayısı: 24
« Yanıtla #4 : Ağustos 29, 2012, 19:12:57 »
Mustafa abi sennerde yapıyorsun arıcılığı. abı bensabit  arıcılık yapıyorum ve busene kovanbaşı .4 çıtabal.ve.10.kovandan .15.oğul aldım.3.senelik arıçıyım.....

Çevrimdışı Mustafa Akdağ

• Mustafa AKDAĞ
  • Pupa
« Yanıtla #5 : Ağustos 30, 2012, 21:19:46 »

Mustafa abi sennerde yapıyorsun arıcılığı. abı bensabit  arıcılık yapıyorum ve busene kovanbaşı .4 çıtabal.ve.10.kovandan .15.oğul aldım.3.senelik arıçıyım.....
    Şafak ben Balıkesir Gönen'deyim.3 yıldır boş zamanlarımın çoğunu bu işi öğrenip tatbik ederek geçiriyorum.Soracak sorum kalmadı artık.Bu sene 24 arıdan 20 si ile çalıştık.Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı .Bu yıl arı kendine çalıştı.
     Aldık arıları Kapıdağ'ına kestaneye götürdük.Hesap tutmadı,Bekir Arsan'ın arılarının yanına koyduk. Bekirin arıları bütün nektarı çekti, benimkiler de giderken götürdügü kadar getirdi.Meğer Bekir'in arıları benim gariban arıları da dövüp nektarlarını ellerinden almışlar. ???
     Neyse ancak bu işte çok azimliyim,şu an 50 arı yaptım seneye bakım lazım ,kovan lazım. Yalan dünyada oyalanıp gidiyoruz işte... ;)

Çevrimdışı Bekir ARSAN

• BEKİR ARSAN
  • Ana Arı
« Yanıtla #6 : Ağustos 30, 2012, 22:40:30 »
kabahat bizde adamı yanımıza misafir aldık yerini yaptık arılarını koyduk nerdeyse bal hırsızına cıkacak adımız
neymiş benim arılar dövmüşmüş dövülecek arı yetiştirme kabahat kimin senin arılar bizi dövdü arılığa sokmadı bişey demedik
cık cık cık
DT 03.07.1965   
0Rh +

Çevrimdışı Ahmet Arslan

• Mustafakemalpaşa/Bursa
  • Ana Arı
  • Yer: Biga
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 20
  • Rakım: 72
« Yanıtla #7 : Ağustos 31, 2012, 00:11:10 »
Mustafa hocam şu bizim Bekir Arsan'nın arılarıda ne arı imiş maşallahı var.Zaten bekir arkadaşımız bu işi öğrendi artık o bir usta.
Sen hiç Ali Cengiz oyununu duydun mu? Hani ustası çırağa her şeyi öğretirmiş ama bir nokta hariç,işte Bekir arkadaşımız o noktayı da öğrendi,ben Allah kısmet ederde ilerki yıllarda ona yakın komşu gidersem körükçüsü bile olurum. :D
“Halimizi hal eyledik
Yolumuzu yol eyledik
Her çiçekten bal eyledik
Arıya saydılar bizi" Pir Sultan Abdal

Çevrimdışı Bekir ARSAN

• BEKİR ARSAN
  • Ana Arı
« Yanıtla #8 : Ağustos 31, 2012, 00:17:59 »
Mustafa hocam şu bizim Bekir Arsan'nın arılarıda ne arı imiş maşallahı var.Zaten bekir arkadaşımız bu işi öğrendi artık o bir usta.
Sen hiç Ali Cengiz oyununu duydun mu? Hani ustası çırağa her şeyi öğretirmiş ama bir nokta hariç,işte Bekir arkadaşımız o noktayı da öğrendi,ben Allah kısmet ederde ilerki yıllarda ona yakın komşu gidersem körükçüsü bile olurum. :D

yok yok ahmet hocam o üflemeyi hala öyretmedi halil bilen  bir öyretse bak neler olucak sen gelde körükcü ben olayım
gaza getirme beni
DT 03.07.1965   
0Rh +

Çevrimdışı Mustafa Akdağ

• Mustafa AKDAĞ
  • Pupa
« Yanıtla #9 : Ağustos 31, 2012, 10:15:18 »
kabahat bizde adamı yanımıza misafir aldık yerini yaptık arılarını koyduk nerdeyse bal hırsızına cıkacak adımız
neymiş benim arılar dövmüşmüş dövülecek arı yetiştirme kabahat kimin senin arılar bizi dövdü arılığa sokmadı bişey demedik
cık cık cık
   Estafurullah bizimki latife yardımların için bir kere daha teşekkür ederim. Teoride bilgiler yerine oturuyor,pratikte zaman zaman problemler yaşıyoruz.
        Halil Bilen ve ekibinin artık bir arıcılık okulu kurması lazım, ama müdür adayım sensin .;)

Çevrimdışı Bekir ARSAN

• BEKİR ARSAN
  • Ana Arı
« Yanıtla #10 : Eylül 01, 2012, 21:15:51 »
cık cık cık
   Estafurullah bizimki latife yardımların için bir kere daha teşekkür ederim. Teoride bilgiler yerine oturuyor,pratikte zaman zaman problemler yaşıyoruz.
        Halil Bilen ve ekibinin artık bir arıcılık okulu kurması lazım, ama müdür adayım sensin .;)
bunu kenan bey silmesin diye yazıyorum hehehehe
DT 03.07.1965   
0Rh +