Gönderen Konu: Borunun içinden arı nasıl alınır  (Okunma sayısı 12760 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Muhittin YILMAZ

• Ziyaretçi
Ynt: Borunun içinden arı nasıl alınır
« Yanıtla #15 : Temmuz 06, 2011, 16:00:08 »
Değerli arkadaşlar, 2-3 metre boyunda bir beton duvar düşünün  bu duvar toprak akmasın diye yapılmış ve betonun içersine kışın yağmur sularının dışarı akması için borular konmuş. 100 lük pilastik borulardan.  Boru betonun içine 50 cm kadar gidiyor. Borunun sonunda toprak içersinde üstte doğru bir boşluk var  bu boşluğa elle ulaşmak mümkün değil.  Betonu delmek mümkün değil üstten kazmak  çok zahmetli ancak iş makinasıyla mümkün. Yani sadece tek giriş deliği var ve Bu borunun içersinde arı var  tahmin ediyorum 1 -1,5 ay kadar önce benden kaçan bir oğul ben bu arıyı nasıl alabilirim

Düşüncem :  Bu  borunun önüne kovanı yerleştireceğim. ve borunun içersine gidebildiği yere kadar hortum salacağım.  hortumun bir ucunda körük yakıp içine duman vereceğim. bu şekilde dana arıyı dışarı çıkarabilirmiyim. buna benzer tecrübesi olan arkadaşlar varsa  düşüncelerini belirtebilirlermi 
Sayın Balıkesirli
Temmuz 24, 2009 tarihli yazınıza daha sonraki gelişmeleri yazmamışsınız.
Aha da merak ettim. Acaba o 100'lük boru içerisindeki arıları aldınızmı, akibet ne oldu, ne yaptınız...
(Hani başımıza böyle birşey gelirse diye, tecrübe bizim için çok kıymetlidir...)

Çevrimdışı Mehmet Koray

• Boş Petek
  • Yer: Ankara
  • Kovan Sayısı: Şimdilik yok.
Ynt: Borunun içinden arı nasıl alınır
« Yanıtla #16 : Ağustos 31, 2013, 20:40:15 »
Evet akibetinin ne olduğunu paylaşması çok güzel olur, madem fikir sordu neticenin de bildirilmesi iyi olur.