Gönderen Konu: Arıcılıkta Kullanılabilecek Olan Ruhsatlı İlaçlar (2013, 2014)  (Okunma sayısı 21142 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Furkan Güner

• İşçi Arı
  • Yer: Ankara
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 8
  • Rakım: 1490
Bu sene bu ilaçlar arasında kullanmayı düşündüğünüz bir ilaç var mı? 
Derdi dünya olanın, dünya kadar derdi olur...

Çevrimdışı ismail koca

• Ana Arı
  • Yer: Eskişehir
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 50+
  • Rakım: 800
Şöyle de düşünelim.Bunları ruhsatlandıranlar ambalajına bakarak ruhsatlandırdıklarına göre çok da önemli olduğunu düşünmüyorum.Her bir serinin içindeki aktif maddeyi (ruhsatlandıran kişi) belirleyip  yetersiz veya sakıncalı olanları toplatması gerekir.Bürodan verilen ruhsatın da öneminin olduğu  düşünülemez.denemeleri nereler de yapılmış.Tüm istatistikler olması gerektiği gibi.İlaç firmaları iyileştirilmiş hasta kayıp müşteridir diye düşünüldüğü dünyada
Ömür,umut dan önce bitmeli

Çevrimdışı Murat AKIN

• Genel Moderator
  • Ana Arı
  • Yer: Tekirdağ
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: --- adet kayıtlı
  • Rakım: 74 metre
Şöyle de düşünelim.Bunları ruhsatlandıranlar ambalajına bakarak ruhsatlandırdıklarına göre çok da önemli olduğunu düşünmüyorum.Her bir serinin içindeki aktif maddeyi (ruhsatlandıran kişi) belirleyip  yetersiz veya sakıncalı olanları toplatması gerekir.Bürodan verilen ruhsatın da öneminin olduğu  düşünülemez.denemeleri nereler de yapılmış.Tüm istatistikler olması gerektiği gibi.İlaç firmaları iyileştirilmiş hasta kayıp müşteridir diye düşünüldüğü dünyada

Sağlıkçı olunca bakış açınız farklı olmuş.

Çevrimdışı ismail koca

• Ana Arı
  • Yer: Eskişehir
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 50+
  • Rakım: 800
Murat Hocam,
Ben işe yeni başladığım da Hükümet Tabiblikleri vardı.Bize Her hafta liste gelir insan sağlığı için üretilen ilaçların serilerinde etkin madde yetersizliği var diye toplatılırdı.iki eczacı arkadaş yetişemezdi de yardım ederdik.Daha sonraları seriler de etkin madde takibi kalmadı.
   Yani insan sağlığında kullanılan ilaçların takibi veya toplatıldığı olmuyor.Siz diyorsunuz ki ruhsatlı arı ilacı...............................

Ruhsatlı ilaç,ruhsatlı ilac diye diye ilkbahar da Flumetrin içerikli tahta şeritlerin 10 tanesine 22 lira vererek aldım.hiç memnun kalmadım.sonbahar da flumetrin uygulamam olmadı uygulasaydım kendim yapardım.Rusya da,Bulgaristan da,Roman ya dan pek çok video izledim pek çoğun da kendi yaptıkları kartonlar dı.
Ömür,umut dan önce bitmeli