Bağ, Bahçe ve Çiftliklerimiz > Sebze Yetiştiriciliği

Bal kabağı...

(1/2) > >>

hatkobi:
 Bazı köylerde dönümlerce uygun tarlalarda ekiliyor ve fazla sulanmıyormuş. Ben ektim dallandı budaklandı gittiler. Ekip yetiştiren varmı acaba.

Adem ALTINOK:
Yarın bal kabağı yetiştirenlere sorarım unutmazsam.

nuri yelen:
Ben sorunu tam olarak anlayamadım kusura bakmayın. Biz de yetiştiririz bal kabağını hatta maşalama sınırına ekeriz kendiliğinden yetişir(maşalama: tarlada ekeceğimiz sebzenin göz kararı parsellenmesi, kenarı toprak bir karış yükseltilerek sınır oluşturulur) bu sınırdaki topraklara sıra üzeri ya mısır ya da kabak ekeriz

hatkobi:
Değerli kardeşim YELEN;
Konuya müdahil olduğun için teşekkür ederim. Ektiğiniz kabaklar sebze parsellerinden suyunu alıyor herhalde. Ben ekince uzuyor, yapraklanıyor, çiçek açıyor. Ama, kabaklar minik kalıyor. Dallarda seyreltme ve başka işlem yapılıyormu, onu merak ettim. Sağ olun.

Rüşdü ORDU:

--- Alıntı yapılan: hatkobi - Nisan 18, 2013, 00:44:48 --- Bazı köylerde dönümlerce uygun tarlalarda ekiliyor ve fazla sulanmıyormuş. Ben ektim dallandı budaklandı gittiler. Ekip yetiştiren varmı acaba.

--- Alıntı sonu ---
Bal kabağı değilde çekirdeklik 30 dekar kabak ekeriz.Her kökte 1 adet kabak olduğunda iri oluyor.Az az su ve gübre verilmesi gelişmesini olumlu etkiliyor.Taban gübresini çok seviyor.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git