ARICILIK EKİPMANLARI > Çiçektozu Toplama

polen tuzağı delikleri

(1/1)

murat YOLALDI:
s.a
polen tuzağı delikleri 5mm normalmi  biraz poleni az topluyor deneme için 1 gün koydum  ortalama 30 gr toladım.
4.8mm olsa daha iyi olurmu.
selamlar

istemi pektaş:
Polen tuzağı delikleri 4,8 mm

5 mm olmazmı ?

Olabilir ama polen toplama miktarınız düşer.

Murat AKIN:
Sayın murat YOLALDI:

Tuzaklarınız nasıldır belli değil?

Birde kovanın gücü nedir?

Gelişmesi çok yavaş  veya gelişme konumunu tamamlamış arılardan yeteri kadar çiçek tozu toplayamazsınız.

Yani kovanınız 7 - 8 çerçeveli kat konulma durumu yaklaşmış arıdan en yoğun çiçek tozu toplanır.

Birde bölgenizde çiçek tozu veren bitki yoğunluğunu göz önünde bulundurmanız gerekir.

murat YOLALDI:

--- Alıntı yapılan: Murat AKIN - Mayıs 03, 2013, 14:45:17 ---Sayın murat YOLALDI:

Tuzaklarınız nasıldır belli değil?

Birde kovanın gücü nedir?

Gelişmesi çok yavaş  veya gelişme konumunu tamamlamış arılardan yeteri kadar çiçek tozu toplayamazsınız.

Yani kovanınız 7 - 8 çerçeveli kat konulma durumu yaklaşmış arıdan en yoğun çiçek tozu toplanır.

Birde bölgenizde çiçek tozu veren bitki yoğunluğunu göz önünde bulundurmanız gerekir.

--- Alıntı sonu ---
murat hocam 7/8 çerçeve flora durumu güzel  polen tuzağını kumpasla ölçtüm 5mm geldi inşallah resimini yükleyebilirsem daha iyi anlaşılır ince sacdan yapılmış plastik olanlar daha iyi topluyor onuda ölçtüm oda 5mm geldi fakat kalınlığı sac  olan polen tuzaklı olandan  kalın  ondan iyi topluyor olabilir.

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git