Gönderen Konu: arı alerjisi  (Okunma sayısı 10070 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fkd

• Boş Petek
arı alerjisi
« : Eylül 02, 2009, 16:59:08 »
arkadaşlar beni bundan yaklaşık 15 gün önce arı soktu ve öyle 1-2 tane değil ortalama 70 ila 150 arasında arı soktu. aradan biraz zaman geçince dudağımda bi titreme başladı ve ardından mide bulantısı ve kusma başladı hemen acile gitim ve seron felan verdiler iğne yaptılar 3 gün yattıktan sonra taburcu oldum ve eve geldikten 2 gün sonra aşırı bi kaşıntı başladı vearının soktuğu yerler hafif kızarıp kabardı (ayrıca küçük nokta halinde arının soktuğu yerler siyahlaştı) bunlar normal mi arıya karşı alerjim varmı yardım cı olursanız sevinirim. bide bi şey duydum arıları kontrol etmeden önce bi ilaç kullanıyorlarmış arıcılar böyle bişey var mı varsa hangi ilaç yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı Murat Çakır

• Murat Çakır
  • Administrator
  • Ana Arı
  • Yer: İstanbul
    • www.beyazkovan.com
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 20
  • Rakım: 63
Ynt: arı alerjisi
« Yanıtla #1 : Eylül 02, 2009, 17:20:04 »
Büyük geçmiş olsun. 70 ila 150 arasında arı sokması sonucu yaşadıkların işi çok ucuz atlattığın anlamına geliyor.
Arı alerjisi olanlar, 1 tane bile arı soksa bu olaydan yaşam fonksiyonları riske girecek kadar etkileniyorlar. Sizin yaşadıklarınız arı alerjisinden daha çok, aynı anda çok fazla sayıda arı tarafından sokulmakla ilgili.

Çevrimdışı fkd

• Boş Petek
« Yanıtla #2 : Eylül 02, 2009, 17:24:19 »
teşekkür edrim bende öyle düşünüyorum ama yinede sorayım dedim bide diğer sorularımada cevap verebilirmisiniz

Çevrimdışı balık

• Ana Arı
  • Yer: Balıkesir - Merkez
  • Rakım: 190
« Yanıtla #3 : Eylül 02, 2009, 21:41:12 »
Sayın fkd,
 mesela ben ve arkadaşım antihistaminik türü ilaç alıyoruz. Yalnız benim ve arkadaşımın aldığı ilaç miktarı aşırı farklılık gösteriyor. Bizim kullandığımız ilaç arı sokması olursa etkisinin daha az olmasını sağlıyor. İlaç ismi ve miktarlarını yazamıyorum. Kişiden kişiye göre farklılık gösterebiliyor. Sizi o kadar arı bir anda soktuğuna göre sizin o ilaçlara ihtiyacınız olduğunuda düşünmüyorum.
Selamlar
Zeki insanları severim. Uyanıkları ise asla...

Çevrimdışı beylerbeyi

• Boş Petek
« Yanıtla #4 : Eylül 03, 2009, 10:14:51 »
SLM ÖNCELİKLE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN YAKLAŞIK 15 GÜN KADAR ÖNCE BENİDE 12-13 ADET ARI SOKTU BENDE AYNI SENİN GİBİ OLDUM FAKAT HASTANEDE YATMADIM KAŞINTI NORMAL YAKINDA GEÇER MERAK ETME ARILIĞA GİRMEDEN YANINA ALERJİ HAPI VE İNSANIN KENDİ KULLANDIĞI İĞNELER VAR BENCE HİÇ RİSKE GİRMEDEN YANINDA BULUNDUR GEREKİRSE KULLANIRISIN

Çevrimdışı fkd

• Boş Petek
« Yanıtla #5 : Eylül 04, 2009, 15:15:19 »
beyler beyi tesekkür ederim bide alerji hapının ismini yazarsan sevinirim

Çevrimiçi ismail koca

• Ana Arı
  • Yer: Eskişehir
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Kovan Sayısı: 50+
  • Rakım: 800
« Yanıtla #6 : Eylül 06, 2009, 12:17:04 »
Merhaba
70-80 arı sokarken hiç mi maske yoktu?
Arı allerjisi sokulurken gelişiyor.Benim ilk arı edindiğimde yoktu.zamanla gelişti.Şimdi orta çağ şovalyeleri gibi arıya gidiyorum.İnsanda allerji ne zaman gelişir belli olmaz.Kısaca vucutta serbest kaldığında toksik etki yapar.Bunuda zamanı olmuyor.Hap olarak AVİL bulundurabilirsin.Hapı yutayım arıya gideyim değil.sorun hissettiğinde veya sayıca çok sokulduğunda hapı alırsın.Yeterli mi?
hayır. Başta sokulma,önlemini al.
Hoşcakal.
Ömür,umut dan önce bitmeli

abadile

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Eylül 09, 2009, 00:24:54 »
Arı sokması arıcının keyfini kaçıran , çalışma ritmini bozan  bir durumdur.  Arı sokmasına karşı alınabilecek en önemli tedbir sağlam bir maske, bacakların sokulmaması için uygun kalınlıkta bir pantolon, (kot olabilir) ayaklar içinde paçalar çorap içine konulduktan sonra kalın çorapla birlikte uygun bot veya çizme türü giyecekler tercih edilmelidir.
Ayrıca arılarla meşgul olurken son derece sessiz ve seri çalışmaya gayret edilmelidir.Akşam serinliğinde kovan kapağı açılmamalıdır.
Anasız kovanlar ve daha önceden bir şekilde rahatsız edilerek strese sokulan kovanlarda saldırgan olur. Bunlara karşı da dikkatli olunmalıdır.

Çevrimdışı Yeşil Çay'lı

• Ahmet BAŞKURT
  • Ana Arı
  • Yer: Kütahya
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 7
  • Rakım: 969
« Yanıtla #8 : Ekim 23, 2012, 14:39:49 »
EY KENDİNİ İNSAN BİLEN İNSAN ! KENDİNİ OKU...

Çevrimdışı Mustafa K. DEMİRCİ

• Ana Arı
  • Yer: Wetzlar/ALM.
  • Kovan Sayısı: 50 AKS'ye kayıtlı kovan ve 10 adet ana çiftleştirme kutusu.
  • Rakım: Kdz.Ereğli/Balı Köyü
« Yanıtla #9 : Ekim 23, 2012, 15:18:59 »
      Arıların iğnesinden çıkan zehirin dönemler itibariyle farklılık gösterdiği konusun da bir fikre

sahibim. Çünkü arılar tarafında her iğnelendiğimizde farklı acı ve etki yaptığını çok net söyleyebilirim.

Haa iğnenin hemen alınmasıda sonuca tesir eder. Geçenlerde, her zaman arılığa beraber gittiğimiz

bizim küçük arıcılarla gittik. Akşam üstü idi. Zaman zaman 6 yaşındaki oğlumu arılar iğneler biraz

sızlanmadan sonra her şey geçerdi. Bu defa öyle olmadı. Bizim ufaklığın sol arka baldırından bir arı

iğneledi çoçuk baba arı derken bir de baktım gözlerinin altı morardı, hapşırmaya, burnunu çekmeye,

burnunundan nefes alamamaya başlamasıyla telaşlandım ve hemen acile çocuğu yetiştirdim. Ama

ömrümden ömür gitti. Oksijen maskesi, serum derken 15-20 dakikada çocuk kendine gelmeye

başladı. Yaklaşık 1 saatten fazla müşahede de kaldık. Tabiri caizse ucuz atlattık. O günden beri

ufaklıkları arılığa götürmedim çok gelmek istemelerine rağmen.

Bunu paylaştım diye düşünecek olursanız, alerji zamanla da gelişebiliyormuş herhalde. Kazasız

belasız arıcılık yapmak temennisiyle.
İyi olmak kolaydır. Zor olan adil olmaktır.

Çevrimdışı Bekir ARSAN

• BEKİR ARSAN
  • Ana Arı
  • Yer: BANDIRMA
« Yanıtla #10 : Ekim 23, 2012, 15:23:16 »
allah bağışlamış büyük gecmiş olsun rabbim şifa vermiş verilmiş sadakaların varmış
neler cektiğini tahmin ediyorum rabbim kimseye cektirmesin
BEKİR ARSAN  BANDIRMA BEZİRCİ KÖYÜ
DT 03.07.1965   
0Rh +
 beklenen    gün gelicekse cekilenler kutsaldır

Çevrimdışı Ahmet Arslan

• Mustafakemalpaşa/Bursa
  • Ana Arı
  • Yer: Biga
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 20
  • Rakım: 72
« Yanıtla #11 : Ekim 23, 2012, 15:50:12 »
Geçmiş olsun sayın Demirci,
Evet önceleri olmasa da sonraları arı allerjisi meydana çıkabiliyor.Aynı durum kardeşimde mevcut.
“Halimizi hal eyledik
Yolumuzu yol eyledik
Her çiçekten bal eyledik
Arıya saydılar bizi" Pir Sultan Abdal

Çevrimdışı muammer polat

• Ana Arı
  • Yer: ANKARA
  • muammer@ensar-makina.com
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 63+1
  • Rakım: 950-975
« Yanıtla #12 : Ekim 23, 2012, 16:41:58 »
geçmiş olsun mustafa bey

Çevrimdışı Mustafa K. DEMİRCİ

• Ana Arı
  • Yer: Wetzlar/ALM.
  • Kovan Sayısı: 50 AKS'ye kayıtlı kovan ve 10 adet ana çiftleştirme kutusu.
  • Rakım: Kdz.Ereğli/Balı Köyü
« Yanıtla #13 : Ekim 23, 2012, 16:47:55 »

allah bağışlamış büyük gecmiş olsun rabbim şifa vermiş verilmiş sadakaların varmış
neler cektiğini tahmin ediyorum rabbim kimseye cektirmesin

Geçmiş olsun sayın Demirci,
Evet önceleri olmasa da sonraları arı allerjisi meydana çıkabiliyor.Aynı durum kardeşimde mevcut.

geçmiş olsun mustafa bey

Çok sağolun hakikaten şakası yok. Allah razı olsun iyi temennileriniz için teşekkür ederim. Dikkat

etmek şart. Her zaman arılıkta çoçuklar için ve yetişkinler için antihistaminik(alejik durumlar için) ilaç

bulundurmak lazım.
İyi olmak kolaydır. Zor olan adil olmaktır.

Çevrimdışı Ahmet DİKMETAŞ

• Ana Arı
  • Yer: ERDEMLİ / MERSİN
  • EMEKLİ
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 200
  • Rakım: 50
« Yanıtla #14 : Ekim 23, 2012, 17:12:38 »
abim büyük geçmiş olsun.
kanatlı hayvan beslemeye önce tavuktan mı başlasaydım acaba:))