ARI ÜRÜNLERİ > Bal

PLASTİK PETEK

(1/1)

yasin erol:
SELAMÜN ALEYKÜM     Değerli ustalar  plastik enjeksiyonla üretilmiş bir plastikten veya gıdada kullanılan bir maddeden yapılmış bir petek kullanılabilirmi böyle bir ürün varmı ? merak ettim. bal sağımı yapan ve kovan sayısı fazla olan arıcılar için kullanışlı olacağını düşünüyorum fakat böyle bir malzemenin arılar üzerindeki etkisi hakkında hiç bir bilgim yok........

Murat Çakır:
O tür ürünler var. Fakat yurtdışında ve yurtiçinde kullanımı yaygınlaşmadı.

Balmumunun verdiği performansı hiç birisi yakalayamıyor.

Bu tür ürünler, sanılanın aksine, profesyonellerin değil amatörlerin ilgisini çekiyor.

msceylan:
Komple plastik petek için şöyle bir tezim var sadece, biz ne kadar dikkat etsekte, balmumunun içeriğini "mutlak" kontrol etme imkanımız bulunmamakta, ancak bu tarz bir ürüne, saf olduğunu bildiğimiz kendi balmumuzu fırçayla sürüp, ürettiğimiz süzme balın "tarihçe"sini daha iyi kontrol edebiliriz diye düşünüyorum ancak arılar bu ürüne yeterince itibar etmiyorlar, nedeni bizdeki ürünün hakkıyla
( yabancılardaki örneği gibi) yapıldığını düşünmüyorum, neticede denendi ve olumsuz sonuç aldık, daha iyi bir ürün çıkarsa onu da deneriz

muratgkr:

--- Alıntı yapılan: msceylan - Eylül 02, 2013, 14:57:19 ---Komple plastik petek için şöyle bir tezim var sadece, biz ne kadar dikkat etsekte, balmumunun içeriğini "mutlak" kontrol etme imkanımız bulunmamakta, ancak bu tarz bir ürüne, saf olduğunu bildiğimiz kendi balmumuzu fırçayla sürüp, ürettiğimiz süzme balın "tarihçe"sini daha iyi kontrol edebiliriz diye düşünüyorum ancak arılar bu ürüne yeterince itibar etmiyorlar, nedeni bizdeki ürünün hakkıyla
( yabancılardaki örneği gibi) yapıldığını düşünmüyorum, neticede denendi ve olumsuz sonuç aldık, daha iyi bir ürün çıkarsa onu da deneriz

--- Alıntı sonu ---
sonuçlar nasıl plastik petek kullanmalımıyız.

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git