Gönderen Konu: PROPOLİS ve hastalıklarda kullanımı hakkında görüşler  (Okunma sayısı 4535 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selahmus

• Pupa
  • Yer: kayseri
    • palaslılar
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 4
tüm arıcı kardeşlere bilgi notudur...geçen yıl 3 tane dayımı 1-2 ay arayla kanserden kaybettim....doktor dedi bu en kötü yayılanı tüm sülale sık sık kontrol yaptırın.mide baırsak ve akciger kanseriydi...şükür başka çıkmadı bizde.ama küçük dayımın genç yaşta ölümü 3 küçük çocuk arkada bırakması çok etkiledi.1 yıldır kanser araştırıyordum.başbakanın baırsak kanseri olduğunu geçen yıl propolisle kurtulduğunu ögrendim.o esnada kaynanam nazofrenks kanseri çıktı.1 aylık gırtlak boyun kisleri ele geliyordu 15 tane kadar vardı...tıp fak.ne gitti parça alıp tahlile yolladılar..nazofrenks en hızlı yayılan en kötü kansermiş...biz test sonucunu beklemedik.1 prof ve uzman dr.un 15 yıldır çalıştığını su bazlı propolisi duyduk getirttik...sıkı durun yeminle diyorum kaynanaımın ögretmen arkadaşı bayanda göüs kanseri sıçramış 2 yıldır tedavi görüyor ve akciere karaciere kemiğe sıçramış.kan degerleri düşmüş kemo veremiyormuş doktorları.onada kaynanam tavsiye etmiş.12.günü o bayan dr.ye gittiğinde dr.şaşırmış.müthiş iyleşmiş degerler düzelmiş ben seni tedaviye başlıyorum demiş.ümidini kestiği hastadan...kadın halsizlikten ayakta duramazken şimdi 45 gün oldu sanırım kullanalı kendi işini görüyor sevyeye gelmiş...doktoru hastaneyi bırakacagım çok iyyim demiş.biz sakın ha dedik tedavine dr.gözetiminde devam et bunuda kullan dedik.kaynanama gelince daha tedavisi başlamadan inanın boyun kislerinin küçükler kayboldu büyükler küçüldü.genizi açıldı baş agrıları gitti.mucize diyebilirim.ALLAHcc rızası için paylaşma gereği duydum.tüm kardeşler günümüzde her ailede akrabada kanser var.lütfen arıklarınızda doal propolis üretip verin kansere yüzde yüz etkili.kaynanam şu an 2.gün ışın alıyor..ped yapıldı emarda bişey çıkmadı.sıçramamış .sadece başta genizde var.göüs bölgesi karacierde leke var 7 mm lik ama kanser olmamış.şeker kullanan hücre olarak normal gözüküyor.egerki biz ilacı kullanmasak şu an kanser her yerine sıçramış olacaktı halsizleşecekti.ışındı kemoydu yavaş yavaş 3-5 ay sontra ölecekti.dayılarımda gördüm çünki aynı olayı...ama şimdi çok saglıklı görünüyor şükür rabbime.duyan duymayana duyursun elinden gelen propolisi kanserde kullansın.kanser harici kaynanamda şeker ve kolestrolde vardı yeminle onlarda iyleşmiş.1 aydır şekerim hiç çıkmıyor diyor...

Çevrimdışı Abdullah Özkaya

• Pupa
  • Yer: Kars
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 100
  • Rakım: 780 - 2250 - 2350
Ynt: PROPOLİS ve hastalıklarda kullanımı hakkında görüşler
« Yanıtla #1 : Mart 13, 2015, 14:04:02 »
çok geçmiş olsun. üzücü olaylar yaşamışsınız.

propolisin kanser hücrelerini yok ettiği ve probiyotik özelliği olduğunu söyleniyor. fakat bu konuda çalışmlar çok yeni. çok daha detaylı bir çalışma yok.

buzul

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mart 13, 2015, 14:33:05 »
günde kaç damla ne kadar kullandınız?

Çevrimdışı selahmus

• Pupa
    • palaslılar
« Yanıtla #3 : Mart 13, 2015, 15:06:51 »
her 10 kg .ya 2 damla ..60 kg lık insana 12 damla aç karnına sabahları.ve en az 1 saat bişey yeme içme olmayacak.

PANİK ARICI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Mart 13, 2015, 19:52:38 »
Sayın Selahmus,
Bilgi notunuzu bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim. Öncelikle ailendeki rahatsızlıkları bulunanlara acil şifalar dilerim. Ölüm hariç her hastalığın bir devası olduğunu düşünüyorum ama araştırılıyor ama başlanmadı bile, araştırılmaya. Arı ürünlerinin de faydalı, şifalı olduğunu söylense de keşfedilmemiş daha birçok yönünün olduğunu düşünenlerdenim.
Sağlıcakla

Çevrimdışı yalçın meriç

• Ana Arı
  • Yer: kdz.ereğli
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: 15+3 kutu
  • Rakım: 100m.
« Yanıtla #5 : Mart 13, 2015, 20:10:58 »
  Forumda geçen günde yazmıştım,ben yıllardır grip nedir bilmiyorum. Sebebi ise propolis tir. Önceleri tozunu teneffüs yoluyla alıyordum 1 yıldır doğal propolis'i yutarak alıyorum. Extre yapmaya da gerek yoktur her arkadaş yutabildiği ebatta top gibi yaparak su ile yutabilir.!!
Eğer bir güzelliğin yoksa,ben sana nasıl derim çok güzelsin diye.!

Çevrimdışı veli

• Larva
  • **
  • Yer: havza
  • Kovan Sayısı: 40
  • Rakım: 800
« Yanıtla #6 : Mart 13, 2015, 23:06:03 »
bu tavsiyen insanlara sıkıntı çıkarır bence sakın propoliisi yutmayın

Çevrimdışı Göksel PEKYUREK

• Ana Arı
  • Yer: Ankara
  • .
  • Kovan Sayısı: 60
  • Rakım: 1000
« Yanıtla #7 : Mart 13, 2015, 23:19:34 »
Kanser bir hastalık olsaydı herhangi bir ilaç tavsiyesi olabilirdi.
Ne propolis nede diğer yiyecekler tek başına veya birkaçı kanseri yok eder diye bilimsel hiç bir dayanak yok
Kesinleşimiş denenmiş bir başka yöntem de yok.
Kanserle mücadele sistemik bir mücadeledir.
yiyecekler
yaşam tarzı
çervreniz dostlarınız
yaşadığınız flora, coğrafi yüzey, soluduğunuz hava
Giydiğiniz, kullandığınız herşey sorumludur.
Propolis bu etkenlerden sadece birisidir.
Mişli muşlu veya üç beş aylık veriler bizi aldatır
uzun vadeli ve binllerce sonuç varsa bir anlam taşır.
Benim kanaatim propolisin faydalı olduğu ancak  tek başına kanseri tedavi eder yaklaşımının eksik bir yaklaşım olduğudur.

Çevrimdışı selahmus

• Pupa
    • palaslılar
« Yanıtla #8 : Mart 13, 2015, 23:56:20 »
kardeş ktü lü bir prof bir uzman dr..bir çok tv kanalında 4 çeşit en agar kanser vakasında yüzde yüz başarı elde ettiğini söylüyor.koskoca prof halka açık yayında söylüyor ve bilimsel olarak kimsede karşı çıkmadı...izleyin bunu ben burdan aldım.allah cc için insanların yayarlanmasından başka amacımda yok.bu profuda tanımam ama minnettarım...      burda ilgili videolar var...    isteyen incelesin.arısı olan herkes kolayca yapar bence.ben bu yaz yapacım      https://www.youtube.com/results?search_query=kt%C3%BC+propolis

Çevrimdışı Sait Tırpan

• İşçi Arı
  • Yer: Ankara
  • Kovan Sayısı: 25
  • Rakım: 1000
« Yanıtla #9 : Mart 14, 2015, 08:26:41 »
Geçen sene bir arkadaşımın babasın da doktorlar kanser başlangıcı tespit etmişler.
Doktorlar, kanserin başlangıç seviyesinde olduğunu ve ilaç kullanmanın daha erken olduğunu söylemişler.
Arı sütü polen ve propolis kullanmasını tavsiye etmişler.
Arkadaşımda benden bu ürünleri istedi.
Bende tedarik ettim.

Sonuçta bazı doktorlar arı ürünlerini biliyor ve tavsiye ediyorlar.

Çevrimdışı Erol Kızılaslan

• İşçi Arı
  • Yer: Balıkesir-Sındırgı
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Kovan Sayısı: 2
  • Rakım: 216
« Yanıtla #10 : Mart 14, 2015, 09:28:35 »
bu tavsiyen insanlara sıkıntı çıkarır bence sakın propoliisi yutmayın

mahsuru nedir?
Olmuyorsa zorlama, Ya hayallerin kırılır ya kalbin.. Unutmuş gibi yap.. Çünkü güzel şeyler, hiç beklemediğinde gerçekleşir.. // Mevlana"

Çevrimdışı Emrah Altay

• Pupa
  • Yer: İzmir - Yamanlar
  • Kovan Sayısı: 30
  • Rakım: 450
« Yanıtla #11 : Mart 14, 2015, 11:21:21 »
mahsuru nedir?

Ham propolisin için aynı zamanda balmumu da bulunmaktadır, balmumu mide ve bağırsaklarda birikerek sindirim ve mide rahatsızlıklarıyla ölüme neden olabilir.
Arısı olmayan, Balın kıymetini nerden bilsin.

Çevrimdışı sahinusta

• İşçi Arı
  • Kovan Sayısı: 3 oldu
« Yanıtla #12 : Mart 14, 2015, 11:30:00 »
evet balmumu bağırsaklarda birikir ama bunun da atılma yöntemleri vardır lifli bitkiler bu işi rahatlıkla görür ama bal mumu yinede yememek lazım propolisin içinde balmumundan hariç birsürü başka maddelerde vardır damıtılması o yüzden önemlidir içinde asfalt bile bulunabilir.

Çevrimdışı ercan HARMAN

• Pupa
  • Yer: kırklareli lüleburgaz
  • Kovan Sayısı: 30
« Yanıtla #13 : Mart 15, 2015, 02:58:04 »
Ham propolisin için aynı zamanda balmumu da bulunmaktadır, balmumu mide ve bağırsaklarda birikerek sindirim ve mide rahatsızlıklarıyla ölüme neden olabilir.
  Petek bal yiyenler gidici ozaman.

Çevrimdışı ercumentk

• Boş Petek
  • Yer: edirne
  • Kovan Sayısı: 90
« Yanıtla #14 : Mart 15, 2015, 04:48:05 »
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle hastalara şifa dertlilere deva temennisiyle başlamak istiyorum Propolis ile ilgili gerçektende elde avuçta kesin ve net bir bulgu yok hala araştırmalar devam ediyor ancak bir arkadaşık propolisi top gibi yapıp yutun dedi lütfen sakın sakın yutmayın geçen akşam hastahane doktorumuz böyle bir vaka ile karşılaşmış ..dikkat ..direkt alınan propolis ince bağırsağ ciddi zarar veriyormuş ..Bilginize ...
Tüm arıcı arkadaşlarıma saygılar.