Gönderen Konu: IPARD 15. Çağrısı Desteği  (Okunma sayısı 4555 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı utque

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: Akhisar
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
IPARD 15. Çağrısı Desteği
« : Temmuz 27, 2015, 14:02:24 »
Eylül ayında açılması planlanan IPARD desteği için proje ile arıcılık desteğinden faydalanmak isteyen arıcıları forumda tek bir konu başlığında toplamak için açılmış bir başlıktır. Proje yazımı ve proje ile güncel bilgilerin paylaşılabileceği bu başlıkta tüm sorularınızı seve seve yanıtlayabilirim. %100 onaylanma garantili projelerinizi de uygun fiyat ve koşullarda yazabilirim. 

Çevrimdışı vedat uzel

• Ana Arı
  • Yer: ankara
  • Arıcılık Şekli: Profesyonel
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 130
  • Rakım: 1150
Ynt: IPARD 15. Çağrısı Desteği
« Yanıtla #1 : Temmuz 27, 2015, 16:17:34 »
projede ipard,ın verdiği neler bunları paylaşırsanız daha iyi olur

Çevrimdışı utque

• Günlük Yumurta
  • *
« Yanıtla #2 : Temmuz 27, 2015, 17:51:21 »
projede ipard,ın verdiği neler bunları paylaşırsanız daha iyi olur

TKDK(IPARD)'ın desteklediği arıcılık konusunda ki destekleri;

Makine, ekipman,
Römork, traktör, pick-up araç,
Kovan,
Yenilenebilir enerji yatırımları;

olarak çağrıya çıkması tahmin edilmektedir. 13. çağrıda pick-up araç ve traktör desteklenmediği için 15. çağrıda desteklenmesi bekleniyor. %60-%70 oranında desteklenme de söz konusu olabilir.

Daha çağrı rehberi açıklanmadığı için sadece resmi olmayan kaynaklar vasıtası ile yorumlar yapılabilir.

Çevrimdışı vedat uzel

• Ana Arı
  • Yer: ankara
  • Arıcılık Şekli: Profesyonel
  • Kovan Sayısı: 130
  • Rakım: 1150
« Yanıtla #3 : Temmuz 27, 2015, 20:06:07 »
teşekürler 2014 te araştırdık yanlız karavan vardı

Çevrimdışı AYDIN SAVAŞ

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: Amasya
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 1
  • Rakım: 350
« Yanıtla #4 : Temmuz 28, 2015, 10:06:10 »
Rica ederim;
"%100, garantili, kesin onaylanacak proje" gibi etiketlerle insanları etkilemeyin..
"Traktör var, pick-up/kamyonet vs. vs. hepsi var, neden olsa 13. çağrıda olmadı, 15. Çağrıda kesin var" diye insanlara boş hayaller de aşılamayın..

Başvuru Çağrı İlanı yayınlandığında kamuoyuna duyurulacak olan uygun harcama listelerini görmeden hesap kitap yapmayınız.

Saygılarımla..

Çevrimdışı utque

• Günlük Yumurta
  • *
« Yanıtla #5 : Temmuz 28, 2015, 11:46:07 »
Rica ederim;
"%100, garantili, kesin onaylanacak proje" gibi etiketlerle insanları etkilemeyin..
"Traktör var, pick-up/kamyonet vs. vs. hepsi var, neden olsa 13. çağrıda olmadı, 15. Çağrıda kesin var" diye insanlara boş hayaller de aşılamayın..

Başvuru Çağrı İlanı yayınlandığında kamuoyuna duyurulacak olan uygun harcama listelerini görmeden hesap kitap yapmayınız.

Saygılarımla..

Dikkat ederseniz "Bekleniyor" diye bir ibare yazdım oraya.  13. ve 14. çağrıda olmadığı için traktör bu çağrıda olma ihtimali yüksek diye yazdım. Tartışma yaratacağım diye boş yere suçlayıp sayfayı doldurmayın lütfen.

Projenizin, proje sahibinin bir eksikleri bulunmadığı vakit bana düşen görevleri de kendime güvenerek yerine getireceğim ve neyin nasıl olacağını bildiğim için %100 garantili diyebilmekteyim.

tural55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Temmuz 28, 2015, 14:13:24 »
... %100 onaylanma garantili projelerinizi de uygun fiyat ve koşullarda yazabilirim.

Sayın utque,

Kendi işinizin reklamını yapıyorsunuz,buna forumda kimse karşı çıkmıyor

ancak neden eleştiriye bu kadar kapalı olunuyor anlamak mümkün değil

forumda 8000 küsur üyemiz var

karşı çıkan,beğenmeyen,eleştiren mutlaka çıkacaktır

bu forumda her yazılanlar desteklenecek diye bir kural yok

Belki bahsi geçen konu hakkında, sizi eleştirenler sizden daha çok bilgi sahibi.

önce ikna yoluna gitmek gerekir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı utque

• Günlük Yumurta
  • *
« Yanıtla #7 : Temmuz 29, 2015, 16:37:07 »
Sayın utque,

Kendi işinizin reklamını yapıyorsunuz,buna forumda kimse karşı çıkmıyor

ancak neden eleştiriye bu kadar kapalı olunuyor anlamak mümkün değil

forumda 8000 küsur üyemiz var

karşı çıkan,beğenmeyen,eleştiren mutlaka çıkacaktır

bu forumda her yazılanlar desteklenecek diye bir kural yok

Belki bahsi geçen konu hakkında, sizi eleştirenler sizden daha çok bilgi sahibi.

önce ikna yoluna gitmek gerekir diye düşünüyorum.

Haklısınız ama o eleştiriyi yapan kişi yapıcı olmamakla beraber suçlayıcı yorumlarda bulunmuştu daha öncede. Kendi işimin reklamını yapmaktan ziyade bana iş yermeyip kendileri yazacaksa bile destek sağlayabilirim buradan. İlle de bana iş verin diye bir zorlama yapmıyorum. Benim işim proje danışmanlığı. Para göz olmamakla beraber faydalanabilecek kişileri bu desteklerden faydalandırmak benim görevim. Karşı çıkılacak bir şey yapmıyorum ayrıca.Destek sağlamaya çalışıyorum. Parası olan vardır olmayan vardır, bilgisi olan vardır olmayan vardır. Özel mesajlardan bir çok kişiye de bu siteden destek sağladım 13. çağrıda. Başlık beli, sorulması gereken sorular ve tartışma konuları belli. Kimi insanların hoşlarına gitmeyen bir şey gördüklerinde bu olaya her zaman müdahale edebileceğini düşünmesi beni üzüyor açıkçası.

Çevrimdışı AYDIN SAVAŞ

• Günlük Yumurta
  • *
« Yanıtla #8 : Temmuz 29, 2015, 16:41:16 »
Dikkat ederseniz "Bekleniyor" diye bir ibare yazdım oraya.  13. ve 14. çağrıda olmadığı için traktör bu çağrıda olma ihtimali yüksek diye yazdım. Tartışma yaratacağım diye boş yere suçlayıp sayfayı doldurmayın lütfen.

Projenizin, proje sahibinin bir eksikleri bulunmadığı vakit bana düşen görevleri de kendime güvenerek yerine getireceğim ve neyin nasıl olacağını bildiğim için %100 garantili diyebilmekteyim.

Tartışma yaratmak, hele hele bunu sürdürme gibi bir derdim yok. Vaktim hiç yok..
Üstelik şahsınızı "boş yere suçladığımı" iddia etmektesiniz, sadece uyarı mahiyeti taşımaktaydı..
İnanır mısınız, "Nasıl olsa TKDK'dan traktör çıkacak" diye kapısındaki traktörünü satan çiftçiler var. Traktörsüz kalan..
Bu açıdan değerlendirmenizi rica edeceğim sizden.

Saygılarımla..

Çevrimdışı AYDIN SAVAŞ

• Günlük Yumurta
  • *
« Yanıtla #9 : Temmuz 29, 2015, 16:49:34 »
Ek olarak;
Bu başlığın sadece size ait reklam alanınız olduğu teyit edilirse, inanın bir daha mesaj yazmam..
Ama görüyorum ki, başlık size özel herhangi bir ibare taşımamakta..
Bu nedenle "müdahale" olarak tanımladığınız uyarıyı yapma ihtiyacı duydum.
Tekrar ediyorum, size özel bir alansa girmeyeceğim.
Ayrıca sizin iyi niyetinizden (samimiyetime inanır mısınız bilmiyorum) hiç şüphe duymadım. Çünkü samimiyetinizi sorgulama gibi bir cüret taşımıyorum.
Bu başlığa forumdaki nadir mesajlarımdan birkaçını yazıyorsam; sizinde taşıdığınız o halis duygulardan "yardımcı olma, bilgiyi paylaşma" bende de olduğu içindir.

Kısacası aynı taraftayız gibi..

Çevrimdışı utque

• Günlük Yumurta
  • *
« Yanıtla #10 : Temmuz 29, 2015, 17:48:58 »
Ek olarak;
Bu başlığın sadece size ait reklam alanınız olduğu teyit edilirse, inanın bir daha mesaj yazmam..
Ama görüyorum ki, başlık size özel herhangi bir ibare taşımamakta..
Bu nedenle "müdahale" olarak tanımladığınız uyarıyı yapma ihtiyacı duydum.
Tekrar ediyorum, size özel bir alansa girmeyeceğim.
Ayrıca sizin iyi niyetinizden (samimiyetime inanır mısınız bilmiyorum) hiç şüphe duymadım. Çünkü samimiyetinizi sorgulama gibi bir cüret taşımıyorum.
Bu başlığa forumdaki nadir mesajlarımdan birkaçını yazıyorsam; sizinde taşıdığınız o halis duygulardan "yardımcı olma, bilgiyi paylaşma" bende de olduğu içindir.

Kısacası aynı taraftayız gibi..

Peki Aydın Bey moderatörlerden düzenlenmesi için mesaj atıp sizin dediğiniz gibi sadece bir tartışma başlığı açılmasını rica edeceğim reklamsız bir şekilde.

Uyarılarınız için teşekkürler

Çevrimdışı AYDIN SAVAŞ

• Günlük Yumurta
  • *
« Yanıtla #11 : Temmuz 30, 2015, 08:29:15 »
Sayın utque,
Lütfen, bu alınganlığınıza son verin.
Moderatörler için sorun teşkil etmezken, sizin reklam yapıp yapmamanız beni ne ilgilendirir ?
Neden siz insanlara yardım için elinden geleni yapan birisi iken, bizler tartışma meraklısı olup çıktık ?

Çevrimdışı utque

• Günlük Yumurta
  • *
« Yanıtla #12 : Temmuz 30, 2015, 15:10:45 »
Sayın utque,
Lütfen, bu alınganlığınıza son verin.
Moderatörler için sorun teşkil etmezken, sizin reklam yapıp yapmamanız beni ne ilgilendirir ?
Neden siz insanlara yardım için elinden geleni yapan birisi iken, bizler tartışma meraklısı olup çıktık ?
Aydın Bey,
Normal olarak cevap vermek istedim ve tartışma ile dolu olan forumu sadeleştirmek için yeniden bir konu açmak istedim bu kadar. Sadece TKDK tartışması için uğraşıyorum. Kapatabilir miyiz acaba bu tartışmayı artık?

Çevrimdışı erenahmet95

• Boş Petek
  • Yer: ardahan
  • Kovan Sayısı: 100
« Yanıtla #13 : Ekim 08, 2015, 16:43:59 »
15. Cagri yayinlandi suan. Ama neylere destek verdiklerini tam anlayamadim.

http://www.tkdk.gov.tr/Content/File/BasvuruFiles/BasvuruCagriIlani/Onbesinci_Basvuru_Cagri_Ilani.pdf

Çevrimdışı Osman Hocaoğlu

• Ana Arı
  • Yer: Kocaeli
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Kovan Sayısı: 45
  • Rakım: 260
« Yanıtla #14 : Ekim 08, 2015, 17:13:34 »
Yerel Ürünlerin ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi altında arıcılık olacak, eski çağrılara bakabilirsin.
Dünya gıda maddelerinin %90’ı 82 bitki türünden elde edilir. Bu bitki türlerinden 63’ü (%77) arı tarafından tozlaşmaya gereksinim duyar.