Gönderen Konu: Satılık arı  (Okunma sayısı 5464 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mesutalsan

• İşçi Arı
  • Yer: Karacabey\BURSA
  • tüm arıcı dostlarına selamlar
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 28
  • Rakım: 50
Satılık arı
« : Ağustos 27, 2015, 13:52:16 »
Arkadaşlar hayırlı günler         arılarım satılıktır.şu an 35 kovan mevcuttur 20 kavan satmayı düşünüyorum.satmamın nedeni elimde boş kovan kalmadı.baharda oğul durumları olursa sıkıntı olacak.arılarımın durumu gayet güzel.alacak arkadaş istediğini alacak seçmece.6  dan başlayım 13 çerçeveye kadar mevcutalar.duvarlar hariç kalan çerçeveler yavruludur.günlük yumurtası açık kapalı deyişik evrelerde yavrular mevcuttur. Çerçeve fiyatı  25 tl dir.arının bulunduğu yer bursa karacabey ilçesi ile bandırma arasında kendi köyümdedir.    İletişim  tel:05398556501    mesut alsan
Hayatta ya tozu dumana katarsın yada tozu dumanı yutarsın...                                                                                         Yeniyenice köyü\ BANDIRMA

Çevrimdışı Numan Yıldıran

• Ana Arı
  • Yer: BİGA
  • Kovan Sayısı: 48
Ynt: Satılık arı
« Yanıtla #1 : Ağustos 27, 2015, 14:40:38 »
Fiyat güzelmiş, hayırlı olsun.
https://www.facebook.com/numan.yildiran

Arı kahrını çekmeyen balın kadrini ne bilir.

Çevrimdışı Hasan YAVUZ

• Ana Arı
  • Yer: ISPARTA/Merkez
  • Arıcılık Tecrübesi: 10-15 yıl
  • Kovan Sayısı: 60
  • Rakım: 1043
« Yanıtla #2 : Ağustos 27, 2015, 15:51:53 »
Mesut bey, kolonilerdeki anaların doğum tarihlerinide yazarsan iyi olur.

Alaçaklar için  fiat çok uygun.
İnsan olarak dünya'ya gelen, bunun bilincinde olan, tüm insanlara merhaba.

Çevrimdışı mesutalsan

• İşçi Arı
  • Yer: Karacabey\BURSA
  • tüm arıcı dostlarına selamlar
  • Kovan Sayısı: 28
  • Rakım: 50
« Yanıtla #3 : Ağustos 27, 2015, 16:05:02 »
Ana arıların doğumları  5 koloni 2013    10 koloni 2014   20 koloni  2015 
Hayatta ya tozu dumana katarsın yada tozu dumanı yutarsın...                                                                                         Yeniyenice köyü\ BANDIRMA

Çevrimdışı mustafa kemal alkoç

• Ana Arı
  • Yer: istanbul
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: Bir adet teknik kütük kovan, 82 adet dolu 50 adet boş
  • Rakım: 61
« Yanıtla #4 : Haziran 04, 2016, 14:02:32 »
Çok acil kestanede bulunan arılarımı arıcılığı bıraktığımdan satıyorum.Çift katlılar 300,tek katlılar 250 ruşetler 130 tl,Çift katlıların bir çoğu tamdır.Tek katlıların bir çoğu tamdır.Ruşetler 3,4,5,6 çerçevededir.Kovanlar polen tuzaklı fiyata dahildir. .05322977309 (Arılar mahmut şevketpaşa beykozdadır.
SADECE VAZGEÇENLER KAYBEDER.

İNSAN ÖZLEMEMELİ.

HAYAT BANA ARICILIK, ARICILIK BANA HAYAT VERDİ.

Arı diye bir derdim var bin dermana değişmem

özgür

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 04, 2016, 14:08:09 »
Çok acil kestanede bulunan arılarımı arıcılığı bıraktığımdan satıyorum.Çift katlılar 300,tek katlılar 250 ruşetler 130 tl,Çift katlıların bir çoğu tamdır.Tek katlıların bir çoğu tamdır.Ruşetler 3,4,5,6 çerçevededir.Kovanlar polen tuzaklı fiyata dahildir. .05322977309 (Arılar mahmut şevketpaşa beykozdadır.
Bana çok uzak yakinda olsam alurdim biraz fiyat çok uygun. Mustafa abi hayirdir sezon ortasi neden birakiyorsun?

Çevrimdışı mustafa kemal alkoç

• Ana Arı
  • Yer: istanbul
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: Bir adet teknik kütük kovan, 82 adet dolu 50 adet boş
  • Rakım: 61
« Yanıtla #6 : Haziran 04, 2016, 14:39:58 »
Bana çok uzak yakinda olsam alurdim biraz fiyat çok uygun. Mustafa abi hayirdir sezon ortasi neden birakiyorsun?
Özgür bu işi biraz huzur biraz vakit doldurayım diye yapıyorum görüyorum ki olmuyor,insanın olduğu yerde.
SADECE VAZGEÇENLER KAYBEDER.

İNSAN ÖZLEMEMELİ.

HAYAT BANA ARICILIK, ARICILIK BANA HAYAT VERDİ.

Arı diye bir derdim var bin dermana değişmem

tural55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 04, 2016, 15:33:16 »

Abi valla şok olmadım desem yalan olur,kızgınlıkla çok ani karar verdiğin cümlelerinden belli oluyor.

bence biraz düşün,acele karar verme,gavura darılıp orucu bozma abi.

mutlaka bir çözüm bulunur,yazık etme bu kadar emeğe.

Çevrimdışı FERHAT TEKİN

• Pupa
  • Yer: NEVŞEHİR
  • Kovan Sayısı: 5
  • Rakım: 1100
« Yanıtla #8 : Haziran 04, 2016, 16:21:17 »
Özgür bu işi biraz huzur biraz vakit doldurayım diye yapıyorum görüyorum ki olmuyor,insanın olduğu yerde.

Abi, bugün başıma ne geldi? arılarımı dağda arazisi olan bir evin yakınına koymuştum. Teferruatlar çok fakat konuyu dağıtmak istemiyorum. Orda da huzur bulamadım, koca dağ dar geldi. bugün sabah ineklerini dağa salmışlar boyunlarında uzunca iplerle derken ineğin birinin ipi ballıklı üç kovanımı yerle bir etti, arılar, çerçeveler, kovanlar darma dağın...Onların dikkatsizliği olsa da yinede ben suçlandım, arazilerini kullanıyorum ya. Haber verdiler gittim kovanlar yerlerde, arılar çıldırmı...Çok ürktüm ama kimseye zarar da vermesin diye  kahraman edasıyla kovanları kucaklayıp kaldırmaya çalıştım ama çok zordu kovan çerçeve düzenlerim bozuldu, kovan örtü bezini bile örtemedim, kapağını zor örttüm. Bu sırada arı başımda oğulda sanki; maske,pantolon,çizmemin içinden kaç iğne yedim umursamıyorum.8-9 defa yakındaki ineklerin su içtiği küvetin içine girdim çıktım, kıyafetimle. İşe de gecikmemek için zaman kısa olsa da benim için bir yılda yaşadığım sıkıntılar dı sanki.
 Şu anda işteyim, mesaim 17,00 de bitiyor ama hala aklım arılıkta. Tarlacı arılarımın çoğu telef olduğuna mı üzüleyim, arazi bizim deyip istedikleri gibi davranmalarına mı yanayım... Belki birazdan gittiğimde araılarını da al git diyecekler ( şuçum olmasa bile), buna mı üzüleyim. İyi gibi başlayan günüm kabusa döndü.
 Aslında ürünlerin hepsini ben tüketmeyeceğim bir kısmını da çevremdeki insanlara pazarlayıp yaptığım masrafları karşılamak en azından. Arılara karşı çıkan insanlar balını çok da güzel tüketiyorlar ama bizlere yardımcı olmuyorlar. Bir bakıma onlar için üretiyoruz, emeğimizi hiçe sayarak. Herkesin yerinde bir arazisi, uygun bir aracı hatta zamanı olmaya biliyor, buna rağmen çok zorluk içinde hobimiz, üretici kimliğimiz için mücadele ediyoruz.
 Hatta arılığıma ağıl yaptım etini sevmememize rağmen kuzu ve keçi bile besliyorum; toplam 6 tane. Onu bile küçümseyenler oluyor ihtiyacın mı var, muhasebeci birinin ne içi olur hayvancılıkla diye.
 Her neyse isyanımı yaşadığım sorunları anlatnakla bitimez ama sağlığım elverdiği sürece, bu beden nefes aldığı sürece durmak yok; orda olmassa başka bir yerde. Hayat bu mücadele. Çünkü bunlarla uğraşmak benim sitresimi alıyor.
 Her neyse cümleler düşük oldu, kusura bakmayın.

Mustafa abi bırakma.

İnsan kaybederken de kazanıyor bazen. Önemli olan elindekilerinin değerini bilmek.

mustan35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 04, 2016, 16:31:44 »
Mustafa Kemal Akkoç abi sen bırakırsan bende bırakırım

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

özgür

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Haziran 04, 2016, 16:58:44 »

Mustafa abi canini sıkmışlar anlaşilan . arilari yok pahasina satma. Kapinda dursunlar daha iyi. Bizlerde ne badireler
Atlattik zamaninda. senin sinavinda bu şekilde demekki. Allah yardimcin olsun abi

Çevrimdışı Şevket Topal

• Ana Arı
  • Yer: Bursa Mustafakemalpaşa
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: 100 ama arı bu ölürde çoğalırda
« Yanıtla #11 : Haziran 04, 2016, 17:16:20 »
Mustafa bey geçmiş olsun biz sizi seviyoruz arıcı ailesi olarak çok üzgünüm sizin gibi yüreği güzel bir arkadaşı arıcı olarak görememek bizi çok üzer ben ıstanbula nasıl gelirim sizi eyüpte sabah göremeyince.hani rahmetli Osman abimizi kaybettik ıstanbulün tadı kaçtı siz olmayınca hiç kalmaz forumun abisi kim olacak Mustafa bey lütfen sabırlı ol vazgeçme vazgeçsinler kaybeder :'(
Cefa çekmeden sabır etmeden sahip olduğumuz hiçbirşeyin kıymeti olmaz unutma kolay sahip olunan çabuk kaybedilir.

Çevrimdışı toprak

• Pupa
  • Yer: giresun/bulancak
  • Kovan Sayısı: 40
« Yanıtla #12 : Haziran 04, 2016, 21:49:10 »
fiat çok ucuzmuş kaçmaz.ben tanesi 450 tlden sattım bugün.

Çevrimdışı Erol Demirbağ

• Ana Arı
  • Yer: Kırklareli
  • Rakım: 186
« Yanıtla #13 : Haziran 04, 2016, 22:02:41 »
Zaman zaman kızmışızdır. Çözümü  satarak düzeleceğini sanırız.
Ama olmaz. Sabırlı olmak lazım.
Paylaştığın sayfalarda, güleç yüzünü görmemiz lazım.
Bilemiyorum ama, başka türlü çözüm bulunabilir.
05322827480

Çevrimdışı Halil BİLEN

• Administrator
  • Ana Arı
  • Yer: Mustafakemalpaşa
    • http://www.halilbilen.com/
  • Arıcılık Şekli: Profesyonel
  • Kovan Sayısı: 350
  • Rakım: Rakım Kirmasti Çayı ile bir.
« Yanıtla #14 : Haziran 04, 2016, 22:56:16 »
O muhtar...

Saray'a gidenlerden mi?

HB

http://www.halilbilen.com/

http://halilbilen.blogspot.com/

http://www.facebook.com/halilbilen

halilbilen2@hotmail.com

Yola Çıktıklarını, Yolda Bulduklarına Değişirsen; Yolunu Kaybedersin.

Yanlış trene bindiysen, koridorda ters yöne koşmanın bir faydası yoktur.