Gönderen Konu: Baharda hangi yöntemle nasıl beslenmeli  (Okunma sayısı 1384 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kamer

• Pupa
  • Yer: Düzce
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Kovan Sayısı: 4
  • Rakım: 300
Baharda hangi yöntemle nasıl beslenmeli
« : Nisan 22, 2017, 00:45:46 »
Arkadaşlar farklı farklı konular açılmış ama sizlere sormak istiyorum kimle konuşsam değişik değişik önerilerde bulunuyorlar siz değerli dostların yöntemleri nedir?
Nisan itibari ile ya hazırladığımız şurubu, ya da hazır arı yemi denilen şurupları vereceğiz. Şurubu kendim hazırlıyorum.Sizce petek kabartma amaçlı mı yoksa yavru teşviği oranında mı hazırlamalıdır? Ben 6 çerçeveli bir koloni aldım. 3 Gün oldu ama sürekli yağmur yağdığı için açıp durumuna bakma şansım olmadı.Satıcı 3 gün filan besleme yapmayın biraz uçup yerlerini belirleyip kovan otursun dedi.
Besleme için kayık şurupluk, derin kayıp şurupluk ve üstten kutu şurupluk aldım.Birde buzdolabı poşeti ile çerçeve üstünden besleme yöntemi var. Sizce en iyi olanı hangisidir?
1/1 oranında şurup hazırlamıştır dalgınlık la eski turşu bidonuna koymuşum sabahında boşaltım ama kokusu sinmiş.Tadında bir şey yok. Bidon temizdi ama kokusu kalmış. Sizce bu şurubu arıya vermeli miyim.

Çevrimdışı Torunoglu Tohum

• Boş Petek
  • Yer: Adana
  • Kovan Sayısı: 15
Ynt: Baharda hangi yöntemle nasıl beslenmeli
« Yanıtla #1 : Haziran 14, 2017, 10:00:07 »
Merhaba
Arılarınıza bir de arı otu ekmeyi deneyin. Çok ciddi bal ve protein üretimi yapmaktadır. Detaylı bilgi için: http://www.torunoglutohumculuk.com/ari-otu.html

Çevrimdışı yasinyusufyaman

• Ana Arı
  • Yer: ISPARTA-GÖLBAŞI KÖYÜ
    • BLOĞUM
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 15
  • Rakım: 800
« Yanıtla #2 : Haziran 14, 2017, 10:34:33 »
Merhaba
Arılarınıza bir de arı otu ekmeyi deneyin. Çok ciddi bal ve protein üretimi yapmaktadır. Detaylı bilgi için: http://www.torunoglutohumculuk.com/ari-otu.html

Burası reklam yeri değil.
Reklamınızı başka yerlerde yapınız!
Bal arısının hilkati, kudret-i İlâhiyeye isnat edilmezse, nihayetsiz müşkilât olur.

Çevrimdışı İsmail Gümüş

• Ana Arı
  • Yer: Ankara
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Kovan Sayısı: 90
  • Rakım: Kışlatmada 800, bal sezonunda 1200
« Yanıtla #3 : Haziran 14, 2017, 14:08:43 »
Merhaba

Denemek için bir kaç kilo hediye edin.

Çevrimdışı bestofwesd

• Ana Arı
  • Yer: Bursa / Kurtul Köyü
  • HAKAN KAYHAN
  • Kovan Sayısı: 10
« Yanıtla #4 : Haziran 14, 2017, 15:47:12 »
evet ücretsiz numune alalım adres bilgisi verelim mi? iyiyse arkadaşlara da tavsiye ederiz
sorgulamayan insan cahildir sorgulatmayan ise zalim

Çevrimdışı özgür güzel

• Pupa
  • Yer: sakarya
  • Kovan Sayısı: 20
« Yanıtla #5 : Haziran 14, 2017, 16:53:12 »
Arkadaşlar farklı farklı konular açılmış ama sizlere sormak istiyorum kimle konuşsam değişik değişik önerilerde bulunuyorlar siz değerli dostların yöntemleri nedir?
Nisan itibari ile ya hazırladığımız şurubu, ya da hazır arı yemi denilen şurupları vereceğiz. Şurubu kendim hazırlıyorum.Sizce petek kabartma amaçlı mı yoksa yavru teşviği oranında mı hazırlamalıdır? Ben 6 çerçeveli bir koloni aldım. 3 Gün oldu ama sürekli yağmur yağdığı için açıp durumuna bakma şansım olmadı.Satıcı 3 gün filan besleme yapmayın biraz uçup yerlerini belirleyip kovan otursun dedi.
Besleme için kayık şurupluk, derin kayıp şurupluk ve üstten kutu şurupluk aldım.Birde buzdolabı poşeti ile çerçeve üstünden besleme yöntemi var. Sizce en iyi olanı hangisidir?
1/1 oranında şurup hazırlamıştır dalgınlık la eski turşu bidonuna koymuşum sabahında boşaltım ama kokusu sinmiş.Tadında bir şey yok. Bidon temizdi ama kokusu kalmış. Sizce bu şurubu arıya vermeli miyim.

benim bu seneki gözlemime göre üstten kutu şurupluk daha iyi boğulma olayı yok (ama ara bölmeyi aşağı doğru güzel bastırın aşağıdan açıklık kalmasın).
arılar yakınınızda ise yaptığınız şerbeti verin bir gün sonra bakın almadıysalar değiştirirsiniz.

Çevrimdışı hüseyin 1970

• Larva
  • **
  • Yer: izmir
« Yanıtla #6 : Haziran 20, 2017, 16:09:27 »
Burası reklam yeri değil.
Reklamınızı başka yerlerde yapınız!
Yasin, kovan nöbetçi arısı gibisin valla :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı süleymann

• Ana Arı
  • Yer: Ankara-Yakacık-Yenimahalle
  • Kovan Sayısı: 6 kovan
  • Rakım: 1100
« Yanıtla #7 : Haziran 20, 2017, 16:38:08 »
adamı kaçırmışlar  ;D

Çevrimdışı hüseyin 1970

• Larva
  • **
  • Yer: izmir
« Yanıtla #8 : Haziran 21, 2017, 08:24:30 »
Merhaba

arılığın yanında sağa sola dökmeden titiz şekilde hazırlama şansım yok, önceden hazırlaması, götürmesi, sıra ile açıp hemen bırakması, yağmanın az olması gibi sebeplerden dolayı ben poşet ile beslemeyi tercih ediyorum, epey de alıştım çok kolay geliyor.