Gönderen Konu: 2. Armasad Arıcılık Fuarı ANKARA 16-17-18 - 19 Kasım 2017  (Okunma sayısı 4162 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat AKIN

• Genel Moderator
  • Ana Arı
  • Yer: Tekirdağ
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: --- adet kayıtlı
  • Rakım: 74 metre
Ynt: 2. Armasad Arıcılık Fuarı ANKARA 16-17-18 - 19 Kasım 2017
« Yanıtla #45 : Kasım 20, 2017, 20:48:30 »

6 çerçeveli ruşetler için 25₺, 10 çerçeveli kovanlar için 30₺ istiyorlardı. normal satış fiyatı fuara özel indirim yoktu maalesef

İnternette vardı 10 çerçeveli olan TS 3409 uygun ölçüler için üretilmiş plastik kovan kapağı 20 tl di galiba.

Çevrimdışı özer selçuk

• Ana Arı
  • Yer: Ankara-Bala
  • arı yoksa doğada yok
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 10 kovan
  • Rakım: 757 metre
« Yanıtla #46 : Kasım 20, 2017, 21:05:58 »
Önemli değil abilerim.ortam güzeldi .forumdan ya faceden benim tanımadığın ,tanımadığım derken yüz yüze hiç konuşmadığım arkadaşlarla tanıştık .bir an kendimi meşhur hissettim.gelen özer sen degilmisin falan.havaya girdim .
 Şaka şaka ama gerçekten güzeldi .
ÖZ-SEL ARICILIK
Özer Selçuk

Çevrimdışı cuneyt...ariligi

• Pupa
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
« Yanıtla #47 : Kasım 20, 2017, 21:56:07 »
Önemli değil abilerim.ortam güzeldi .forumdan ya faceden benim tanımadığın ,tanımadığım derken yüz yüze hiç konuşmadığım arkadaşlarla tanıştık .bir an kendimi meşhur hissettim.gelen özer sen degilmisin falan.havaya girdim .
 Şaka şaka ama gerçekten güzeldi .
Abi bu kadar paylaşım yaparsan, bilgi ve becerilerini paylasirsan gayet normal, sen birde gelemeyenleri düşün

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı yasinyusufyaman

• Ana Arı
  • Yer: ISPARTA-GÖLBAŞI KÖYÜ
    • BLOĞUM
  • Kovan Sayısı: 15
  • Rakım: 800
« Yanıtla #48 : Kasım 21, 2017, 08:39:10 »
Sosyal medyada meşhur arıcının biri şu şekilde yazmış sayfasına:
   "Hafta sonu Armasad diye bir organizasyon vardı.
    Arıcılık sektöründe imalat yapanların kurdugu dernek.
    Geçen yıl arkadaşımız Yusuf Şimşak bayağı sert eleştiride bulunmuştu.
    Bu derneğin amacı ürettiği ürünü aracısız arıcıya ulaştırıp tekel kurmak. Fiyatları istediği gibi yükseltmek.
    Bayileri aradan çıkartmak.
    Bu şu demektir, arçelik televizyon üretecek ama ben satarım bayilere gitmeyeceksin.
    Bu işe Arıcı birlikleri karşı çıkıyordu, geçen sene bayağı bir restleşmeler olmuştu.
    Bu yıl ikincisini düzenlediler yaptıkları iş tutmayacak gözüküyor. Bayisiz sistemde tüm arıcılara nasıl ulaşılacak...
    Bakalım zaman bize neler gösterecek."
Sizin görüşünüz nedir ağabeyler?
Bal arısının hilkati, kudret-i İlâhiyeye isnat edilmezse, nihayetsiz müşkilât olur.

Çevrimdışı özgür güzel

• Pupa
  • Yer: sakarya
  • Kovan Sayısı: 20
« Yanıtla #49 : Kasım 21, 2017, 08:54:02 »
Bu grubun paylaşımlarını görüyorum, arada bazı konuları nette ararken hep karşıma farklı sitelerden aynı gurup çıkıyor. yanlış anlaşılmasın karşı değilim yada bir sıkıntım yok  :)
yaklaşımları hep şu tarzda "olmaz dediler ben yaptım" biz bu işi bilir havalarında cahil konuşmaları biraz can sıkıcı.

fuarla ilgili konuya gelince; yukarıda yazılanların tam tersi bir durum var. şu taban üreten firma fuarda bayilerinin sattığı perakende fiyatlardan satış yapıyordu, internette aynı firmanın ürünlerini toptan daha ucuza satan muğlalı bir site var o firmanın bayiliği olan. yani denilenin tam tersine bayileri korumak için fiyat kırmıyorlar.

Ayrıca fuarda ismini duymadığım bir sürü üretici ve değişik ürünlerde vardı. bunların tamamını bir arada görmek insanın ufkunu açıyor.
örnek olarak özer beyin resmini paylaştığı turuncu renkli kovanların arı taşıma için çok avantajlı olacağını düşünüyorum, kat ile kuluçkalığın geçme sistemi çok güzel. biz daha önce arı taşırken kovan ve katın arasından arı kaçakları oluyordu ve bu iş bizi çok uğraştırıyordu. böyle bir ürünü daha önce görmemiştim.

Çevrimdışı hamzakahraman

• Ana Arı
  • Yer: kırşehir
  • Bismillah her hayrın başıdır.
  • Kovan Sayısı: 20 dolu 5 boş (inşallah hepsi dolacak)
« Yanıtla #50 : Kasım 21, 2017, 09:09:40 »
benim icinde cok verimli gecti.

halil abiyle konferanstan once 40 dakka kadar sohbet etme firsatinida yakaladim.

madem aricilik yapiyoruz. bu isle ugrasiyoruz. boyle etkinlikleri takip etmemiz gerekir.

bir cok ekipmani bir arada gormek bile artı bir değer katıyor

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı İsmail Gümüş

• Ana Arı
  • Yer: Ankara
  • Kovan Sayısı: 90
  • Rakım: Kışlatmada 800, bal sezonunda 1200
« Yanıtla #51 : Kasım 21, 2017, 10:14:56 »
Bu fuara yönelik olumsuz eleştiri getirenlerin genelde arıcılar değil de malzemeciler ya da ana arıcılar olduğunu gördüm.

Mesela Ankaralı bir kovan üreticisi aynı zamanda bayiliğini de yaptığı bir malzemecinin ürünlerine izin verilmediği için fuarı boykot etti. Üzerime vazife olsa “kendi ürününü tanıt, kovancısın sen kovancı kal” diyeceğim. 3-5 plastik satamazsın belki ama arıcıya kendi üretimini tanıtırsın. Bunun da getirisi o dandik plastiklerden çok daha fazla olur senin açından. Vizyon meselesi tabi.

Bir ana arı üreticisi de bu fuarı “arıcılar için değil, malzemeciler için” diye değerlendirmiş. Buyurun siz arıcılar için olanını yapın, alem fuar görsün.

Duayen isimlerin seminerleri bir tarafa o kadar sektör oyuncusu bir arada, bugüne kadar internetten görselini gördüğün malzemeleri köküne kadar dilediğin gibi incele, olumlu olumsuz görüşlerini bildir muhatabına, hepsini birbiri ile karşılaştırma şansı yakala, hiç adı sanı duyulmamış ama çok güzel işler yapan insanlarla tanışma fırsatı yakala, vs. vs. Tüm bunları da İstanbul’da değil, ilk defa Ankara’da yapıyorsun ha. Sorarım size daha ne kadar arıcı için olabilir bir etkinlik?

Eşimle haftasonu 2 günümüzü ayırdık, çok da iyi yaptık. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.

Çevrimdışı İsmail Gümüş

• Ana Arı
« Yanıtla #52 : Kasım 21, 2017, 10:20:44 »
Bu arada Armo Arıcılık isimli butik bir firmayı da fuar sayesinde tanıdık, çok memnun olduk.

Seyyar tabanlı kovan üretiyor bu firma, Dr. Liebig modeli telli tabanları da var. Polen tuzaklı üstelik. Fırınlanmış keresteden, güzel işçilik çıkarmış. Ballık kuluçkalık derdi yok, kovan değiştir temizle derdi yok. Fiyat olarak da çok meşhur ama fırınlanmış kereste kullanmayan firmalardan daha hesaplı. Bu fuar olmasa bu firmayı nerden bulacaktık acaba.

Çevrimdışı özgür güzel

• Pupa
« Yanıtla #53 : Kasım 21, 2017, 10:27:55 »
Üzerime vazife olsa “kendi ürününü tanıt, kovancısın sen kovancı kal” diyeceğim. 3-5 plastik satamazsın belki ama arıcıya kendi üretimini tanıtırsın. Bunun da getirisi o dandik plastiklerden çok daha fazla olur senin açından. Vizyon meselesi tabi.

ismail beyle aynı fikirdeyim, mesele sadece fuarda ürün satmak olmamalı. asıl mesela diğer firmalardan ürünlerden farklı birşey ortaya koyulabiliyorsa sergilenmeli ve satılmalı.

fuarda çok enteresan bir ürünü üretende vardı "apilarnil" kendi adıma şimdilik bana ve sektöre çok uzak bir arı ürünü olduğunu düşündüğüm için ilgilenmedim. aslında hata etmişim; şimdi düşündüğümde ihraç kanalı bulunabilirse çok karlı bir ürün olabilir aslında

Çevrimdışı İsmail Gümüş

• Ana Arı
« Yanıtla #54 : Kasım 21, 2017, 10:43:06 »
Bizim tüketim kültürümüzde yer almıyor belki ama dünyada farklı bir noktada apilarnil. Apiterapi ürünleri arasında bir yeri var.

Çevrimdışı özgür güzel

• Pupa
« Yanıtla #55 : Kasım 21, 2017, 13:47:28 »
daha önce sitede ve başka sitelerde mayalı kek tartışılmıştı.
fuarda bir firmanın yüksek proteinli diye sattığı keklerin protein kaynağının mayalar olduğunu öğrenmem sürpriz oldu ;)

ayrıca varoa keklerinin içeriğinde ise esansiyel yağ yazıyor buda demek oluyorki kekik yağı  ;D

ayrıca nosema için satılan kekler pek aklıma yatmadı, insanlar bu ilaçlı kekleri hayvan hastalanmasın diye sürekli alıp kovanlara verirler kesin.

keklerle ilgili tespitlerimi paylaşmak istedim.

Çevrimdışı Cem Şeker

• Ana Arı
  • Yer: Amasya/Gümüşhacıköy
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 22+3 Sepet olmuşuz.
  • Rakım: 800
« Yanıtla #56 : Kasım 21, 2017, 14:11:57 »
Bu arada Armo Arıcılık isimli butik bir firmayı da fuar sayesinde tanıdık, çok memnun olduk.

Seyyar tabanlı kovan üretiyor bu firma, Dr. Liebig modeli telli tabanları da var. Polen tuzaklı üstelik. Fırınlanmış keresteden, güzel işçilik çıkarmış. Ballık kuluçkalık derdi yok, kovan değiştir temizle derdi yok. Fiyat olarak da çok meşhur ama fırınlanmış kereste kullanmayan firmalardan daha hesaplı. Bu fuar olmasa bu firmayı nerden bulacaktık acaba.

İsmail bey merhaba.

Fiyatları belirtmenizde bir sakınca varmı?

Firmanın sitesine baktım fiyat yazmamışlar.

Arılar galiba mucize canlılar...

G.Hacıköylü arılığı.

Çevrimdışı İsmail Gümüş

• Ana Arı
« Yanıtla #57 : Kasım 21, 2017, 14:19:41 »
daha önce sitede ve başka sitelerde mayalı kek tartışılmıştı.
fuarda bir firmanın yüksek proteinli diye sattığı keklerin protein kaynağının mayalar olduğunu öğrenmem sürpriz oldu ;)

ayrıca varoa keklerinin içeriğinde ise esansiyel yağ yazıyor buda demek oluyorki kekik yağı  ;D

ayrıca nosema için satılan kekler pek aklıma yatmadı, insanlar bu ilaçlı kekleri hayvan hastalanmasın diye sürekli alıp kovanlara verirler kesin.

keklerle ilgili tespitlerimi paylaşmak istedim.

Mayalı keklerin kullanımı günden güne artıyor, protein kaynağı olarak hamur mayası kullanan da var bira mayası kullanan da. Fakat ben hala mesafeliyim bu konuya. Sanırım bu yüzden olsa gerek 2 gün boyunca gezdiğim fuarda kek stantlarını es geçtim sürekli.

Çevrimdışı İsmail Gümüş

• Ana Arı
« Yanıtla #58 : Kasım 21, 2017, 14:23:15 »
İsmail bey merhaba.

Fiyatları belirtmenizde bir sakınca varmı?

Firmanın sitesine baktım fiyat yazmamışlar.

Cem Bey polen tuzaklı, tel tabanlı, fırınlanmış çamdan üretim katlı çerçeveli olarak 170 TL fiyat verdi firma sahibi beyefendi.

Çevrimdışı özer selçuk

• Ana Arı
  • Yer: Ankara-Bala
  • arı yoksa doğada yok
  • Kovan Sayısı: 10 kovan
  • Rakım: 757 metre
« Yanıtla #59 : Kasım 21, 2017, 16:54:18 »
Fuardaki değerli abilerim

Ismail gümüş le çık karşılaşmak istedim.olmadı.fuarı gezdim yok.
En son Halil abiyi dinlerken otururken gördüm .ordada gidip sormak ayıp olur .çünkü Halil abi konuşmaya başlamış tı .
Canlı yayınını izledik bari

Keven bal .Can dostum güzel insan

Halil Hocam

Doktor ali korkmaz

Mehmet asım hocam ve hanımı .
Oksalik asit buharlastirma aparatı yapan hocamız
Mg15 harika

Ercan çatal. Namı değer Ozan

Ibrahim Akgül abicim

Numan Yıldıray abicim.

Bu fotoğrafı görünce kızacak ama .vallaha ismini unuttum .abimle Biraz muhabbet ettik.forumdan tanıyor beni ama.isimlerle hep sıkıntım olmuştur .
Kızma abi ne olursun vallaha isimlerle hep sıkıntım olmuştur .

ÖZ-SEL ARICILIK
Özer Selçuk