Gönderen Konu: Memur Kişi Arıcılık yapabilirmi ve arıcılık yaptığı için silah ruhsatı alabilirm  (Okunma sayısı 480 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı balci324

• Boş Petek
Memur Kişi Arıcılık yapabilirmi ve arıcılık yaptığı için silah ruhsatı alabilirmi bana gööre ucu çok açık bir konu devlet memurunun başka işle uğraşması yasak ona girermi girmezse arıcılıktan silah ruhsatı alabilirmiyiz bilgisi olan ustaların yorumlarını bekliyorum

Çevrimdışı Murat AKIN

• Genel Moderator
  • Ana Arı
  • Yer: Tekirdağ
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: --- adet kayıtlı
  • Rakım: 74 metre
Siz arıcılığı kötü amaçlarınıza alet etmek istyorsunuz, arıcıcılık sevgi işidir.

Silah ruhsatı almak için arıcılık yapılmaz.

Çevrimdışı Sebahattin Demirci

• Pupa
  • Yer: Samsun
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 9
  • Rakım: 350
Memur Kişi Arıcılık yapabilirmi ve arıcılık yaptığı için silah ruhsatı alabilirmi bana gööre ucu çok açık bir konu devlet memurunun başka işle uğraşması yasak ona girermi girmezse arıcılıktan silah ruhsatı alabilirmiyiz bilgisi olan ustaların yorumlarını bekliyorum

Memurluğu bırakıp, 100 kovan arı yaparsınız. Hem tabancaya, hem de çok sevdiğiniz(!) arılarınıza kavuşursunuz.
Evet, bir gözsüz akrep ve ayaksız bir yılan gibi haşerata mağlûp olan insana bir küçük kurttan ipeği giydiren ve zehirli bir böcekten balı yediren, onun iktidarı değil, belki onun zaafının semeresi olan teshir-i Rabbânî ve ikram-ı Rahmânîdir. (Sözler)

Muammer ŞAHİN

• Ziyaretçi

Memur kişi görevi esnasında 500 kovana kadar vergiden muaf olarak ve maliyeye mükellefiyet kaydı gerekmeksizin arıcılık yapabilir. Memurun vatandaşlar tarafından herhangi bir şikayette sorun yaşamaması yada adli-idari makamlarca denetimlerde rahatsız edilmemesi ve ceza yememesi için; İl-İlçe tarım müdürlüğüne başvurup arıcılık kayıt sistemine kaydolması ve konaklama izin belgesi alması gerekir.

Yani 1 kovanınız dahi olsa il-ilçe tarım müdürlüğüne başvurulup bildirimde bulunulması gerekir. 1 arılı kovanın dahi kayıtsız nakliyesi, izinsiz havyan nakli denilen bir belediye zabıtası ve tarım müdürlüğü tarafından tutanak tutulan bir suça giriyor. para cezası var diye söylüyor tarım müdürlüğü.

memurun yada vatandaşın arıcılık yaptığı için silah alması mümkündür, ancak her arıcıya silah taşıma ruhsatı verilmez.

bu konuda gerekli olan evrak ve belgeleri il-ilçe Emniyet Müdürlüklerine bağlı Silah-Ruhsat bürolarından bilgi edinebilirsiniz.

Arı yetiştiriciliği belgesi yada sertifikası almak, tek başına arıcılık kaynaklı silah ruhsatı almaya yeterli olmadığını biliyorum.

arıcılık yapmadan Taşıma ruhsatlı Silah ruhsatı almak istiyorsanız bu konuda başarılı olacağınızı düşünmüyorum. çünkü sertifikası olup fiilen arıcılık yaptığı halde şartları taşımadığı için o belgeden alamayanlar olduğunu duyuyoruz.

Çevrimdışı Osman Hocaoğlu

• Ana Arı
  • Yer: Kocaeli
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 45
  • Rakım: 260
Emniyet müdürlüğü ciddi araştırıyor.
İl-İlçe Müdürlüğüne arıcılık geçmişini soruyor.
Satılan balla ilgili fatura istiyor.
Yani amaca uygun olup olmadığını sorguluyor.
Arıcılığa başladığınız yıl büyük ihtimalle silah alamazsınız. Gerçekten gezginci arıcılık  yaptığınızı ıspat etmelisiniz.
Dünya gıda maddelerinin %90’ı 82 bitki türünden elde edilir. Bu bitki türlerinden 63’ü (%77) arı tarafından tozlaşmaya gereksinim duyar.

Çevrimdışı balci324

• Boş Petek
Muammer bey teşekkürler konuya hakim olduguz belli bu işle ugrasiyorsak nimetlerinden faydalanmak lazım diye düşünüyorum peki ciftci kredisi arılar icin vs çekme durumumuz bı engel teşkil edermiki

Çevrimdışı Mümün Kula

• Ana Arı
  • Yer: kırklareli/lüleburgaz
    • teknik arıcılık bilgi paylaşım forumu
  • Kovan Sayısı: 32 kovan
6136 sayılı silah yönetmeliğinin 8. Maddesinin Ö bendine istinaden arıcılık ile fiilen uğraşan gezgin arıcılar silah taşıma ruhsatı alabilirler. Şartlara haiz ise.

İl ilçe Tarım Müdürlüğüne işletme kaydı açtırmak.

En az 100 Arılı kovanı olmak.

En az 2 ton bal satış irsaliye fişi olması gerekır.

Birde jandarma tarafından arıların bulunduğu yerle ilgili tutanak isteniyor.

Diğer evraklarda rütun, ikamet dilekçe fotoğraf kimlik fotokopisi sabıka belgesi .

Çevrimdışı bestofwesd

• Ana Arı
  • Yer: Bursa / Kurtul Köyü
  • HAKAN KAYHAN
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Kovan Sayısı: 10
Bende de bulundurma var.

harcı ve işlemleri adamı öyle bezdiyor ki

heleki taşıma için daha çoktur bunlar.

Süre dolunca kurtulacağım benimkinden.
Sizde güvenlik için gerekliyse  av tüfeği alin daha iyi bence
sorgulamayan insan cahildir sorgulatmayan ise zalim

Çevrimdışı İbrahim 10AK

• Pupa
  • Yer: Balıkesir
  • Kovan Sayısı: 4
  • Rakım: 75
Bende de bulundurma var.

harcı ve işlemleri adamı öyle bezdiyor ki

heleki taşıma için daha çoktur bunlar.

Süre dolunca kurtulacağım benimkinden.
Sizde güvenlik için gerekliyse  av tüfeği alin daha iyi bence
İlla da gerekliyse, av tüfeği de iş görür. Yarı otomatik olur, pompalı olur, poze olur çifte olur :) aman dikkat av tüfeği ile atarken hedefin arkasında insan yada başka bir canlı olmasın..

VIA_A1_1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi