Gönderen Konu: ANA ARI SATIN ALMA SONRASI DİKKAT EDİLECEK KONULAR  (Okunma sayısı 1072 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cnidre

• Pupa
  • Yer: Ankara
  • -
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Kovan Sayısı: 11
  • Rakım: 1100
Ynt: ANA ARI SATIN ALMA SONRASI DİKKAT EDİLECEK KONULAR
« Yanıtla #15 : Haziran 16, 2019, 08:44:57 »

Sayın Erdinç Bey:

2 analı üretimde benimde benim de kendi düşünceme göre uygulamam var.

Benim ki biraz daha geniş kapsamlı sanki, aynı yıl içinde hem kovan çoğaltıp hem de bal almak düşüncesiyle yapıyorum. 

Face çıkmadan önce arıcılık alemi başka türlü takılıyordu, eski yıllarda benim de bir sayfam vardı orada yayınlamıştım.

Bloğunuza bakmıştım, ancak 2 analıyı atladım sanırım, mutlaka bakacağım hocam, çok teşekkür ederim.

Evet doğru söylüyorsunuz face konusunda, benim bu okuduklarım ise faceden değil tabi hocam, ayrı ayrı sırpça, bulgarca, rusça ve makedonca elektronik kitaplardan ve kısmen de olsa yine aynı dillerden resmi arıcılık dergilerinden.

İyi pazarlar.

...send from my device with using tapatalkPro.

Arı iyi olursa, balı Bağdat'tan bile getirir.

100 kovandan 10ar kilo bal alacağıma, 10 kovandan 100er kilo bal almayı eylerim (C.Farrar)

Çevrimdışı Osman Hocaoğlu

• Ana Arı
  • Yer: Kocaeli
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 5-10 yıl
  • Kovan Sayısı: 100+
  • Rakım: 260
Ynt: ANA ARI SATIN ALMA SONRASI DİKKAT EDİLECEK KONULAR
« Yanıtla #16 : Haziran 16, 2019, 11:49:08 »
Bendeki 4 lü koloni destek kovanında 3 koloni geçen kışa girdiği gibi bahar çıktı. arada kafes teli var. Nisan ortası gibi normal kovanlara aldım ama kışın bu şekilde herhangi bir sorun olmadan kışladı. 
Dünya gıda maddelerinin %90’ı 82 bitki türünden elde edilir. Bu bitki türlerinden 63’ü (%77) arı tarafından tozlaşmaya gereksinim duyar.