Gönderen Konu: Orman arazisi arılık yeri  (Okunma sayısı 1233 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ufuk kılıç

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: istanbul cekmekoy
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
Orman arazisi arılık yeri
« : Nisan 28, 2020, 15:24:13 »
Merhaba bugun İstanbul un bir ilçesinde ilçe tarıma gittim ormana arı koymak ve işletme açtırmak istiyorum dedim ve bana dedikleri ormana koyarsan yakın biyerde o bölgede birisinin tapu fotokopisi ve muhtar onayı gerekli dedi o bölgede tanıdığım yok orman müdürlüğü ormanda yeri kiraliya bilirmi bana nasıl yol izliyebilirim

Çevrimdışı ufuk kılıç

• Günlük Yumurta
  • *
  • Yer: istanbul cekmekoy
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
Ynt: Orman arazisi arılık yeri
« Yanıtla #1 : Mayıs 06, 2020, 06:48:24 »
 ve bana dedikleri ormana koyarsan yakın biyerde o bölgede birisinin tapu fotokopisi v

Çevrimdışı Mümün Kula

• Ana Arı
  • Yer: kırklareli/lüleburgaz
    • teknik arıcılık bilgi paylaşım forumu
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: 14 koloni
Ynt: Orman arazisi arılık yeri
« Yanıtla #2 : Mayıs 06, 2020, 11:37:19 »
Ufuk merhaba.

İşletme kaydı İlçe tarımdan açılır.

Bu konu hakkında Geçen gün bir arkadaş için yazdık.

Sana denk gelmedi okumadın galiba.

İşletme kurabilmek için ya arazi kendinin olacak yada birinin arazisini kiralamış olacaksın.

Tapu fotokopisi, kira sözleşmesi, kimlik fotokopisi ve ve ilçe tarımın size vereceği evraklardan muhtara da imzalatman gerekiyor.

Sonra bu evrakları İlçe Tarıma teslim ediyorsun. Senden ufak bir ücret alacaklar.

Sonra sana işletme numarası vererek işletmenin kuracaklar.

İlçe Tarımdan alacağın yazı ile bölgendeki orman müdürlüğüne bir dilekçe yaz. Şu mevkide şu araziye 10 arı veya 15 arili kovan koyacam diye belirt. Onlarda sana tebligat imzalatacaklar. 6 aydan fazla müsade etmiyorlar. 6 ay sonunda aynı yolu tekrar izle.

Tebligatta yangın çıkarsa belirli miktarda su bulundurman, körüğü rast gele dökmemen gibi konularda seni bilgilendireceklerdir.

Kolay gelsin.