Gönderen Konu: Arıcı Birlikleri  (Okunma sayısı 17793 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Savaş AKTAŞ

• Ana Arı
  • Yer: ÇANAKKALE-ÇAN
  • Arıcılık Şekli: Amatör
  • Arıcılık Tecrübesi: 20 yıl üstü
  • Kovan Sayısı: AKS: 200
  • Rakım: 73 m
Arıcı Birlikleri
« : Şubat 22, 2010, 22:23:06 »
Tüm site yöneticilerinden ve arıcı arkadaşlardan özür dileyerek yazıyorum; toptan ayçiçek balı 110 tl,çam balı 85-100 tl'ye düştüğü söyleniyor.Beyler Türkiye' de şekerin çuvalı 100-110 tl.Buradan arı yetiştiricileri ve bal üreticileri birlik başkanlarına sesleniyorum.(siteyi takip ettiğinizi çok iyi biliyorum)Sizler kimin tarafındasınız merak ediyorum.1200 tl katılım payı istiyorsunuz(bizde öyle)Çıkıpta kimse ne oluyor demiyor.Hey beyler bu insanlar bal üretiyor dikkatinizi çekerim.Sayın üst birlik başkanları ;Ankara'nın havası insanı serhoş yapıyor herhalde? İnşallah çok geçmeden ayılırsınız,plaka dağıtmakla bazı sponsorların desteği ile yılda bir seminer vermekle bir arpa boyu yol gidemezsiniz, çok geç olmadan şapkanızı önünüze koyup düşünmenizi arz/rica ediyorum.Bana katlanma zahmetinde bulunan arkadaşlara da teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı fethi hoca

• Boş Petek
  • Yer: susurluk
Ynt: Arıcı Birlikleri
« Yanıtla #1 : Şubat 23, 2010, 17:35:52 »
çok doğru doğru söze nedenir

Çevrimdışı isa çakmakcı

• Pupa
  • Yer: konya
    • ÇÝÐÝLLÝ ARICI ÝSA
« Yanıtla #2 : Şubat 23, 2010, 17:38:59 »
Daha o birlik başkanlarını görmedik ama böyle giderse göreceğiz herhalde abiler.

butquci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Şubat 23, 2010, 18:26:34 »
bal fiyatlarındaki düşüşlerin sebebini birlik başkanlarına bağlamak doğru değildir
hiç bir birlik başkanı bal fiyatlarının düşmesindende memnun değildir sonuçta kendileride arıcıdır kendilerinin balıda ucuza gidecektir
büyük çaplı arıcıların mecburiyetten dolayı o paralara ballarını vermeleri sebeplerden biridir.200 kovan üzerinde arıyla çalışan bir arıcı en kötü şartlarda senede (tabiiki tam manada arıcı)300 teneke bal alır bu  kestane ayçiçek çam pamuk vs. toplam miktar 300 teneke balda 35 bin tl tutar yarısı bile masraf desen geriye kalan gene yüksek bir oran olduğundan üretici verir balını işine bakar

Çevrimdışı Savaş AKTAŞ

• Ana Arı
« Yanıtla #4 : Şubat 23, 2010, 18:57:08 »
sayın butquci, sitedeki imzana ters görüştesin gibi geldi bana. 40 derece üzeri sıcaktaki alın terinin fiatını, 300 kovan üzerinden çok ucuz hesaplamışsın, teesüf ederim abi.

butquci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Şubat 23, 2010, 19:22:30 »
senin yazdığın fiyatlardan hesap yaptım 85/110 arası yazmışsın
ben kestane balını teneke olarak 650 ayçiçek balını 250 den satıyorum

Çevrimdışı Savaş AKTAŞ

• Ana Arı
« Yanıtla #6 : Şubat 23, 2010, 19:34:18 »
parakende mi toptan mı? teneke fiyatı 150 tl ver, nakliye benden 10 ton ayçiçek balı göndereyim.

Çevrimdışı sedatcan

• Boş Petek
« Yanıtla #7 : Şubat 23, 2010, 23:10:21 »
çok doğru söylüyosun geçen sene 110 tl sattığım balın parasının bir kısmını hala alamadım bu emeğe saygısızlıktır

butquci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Şubat 24, 2010, 00:31:28 »
parakende mi toptan mı? teneke fiyatı 150 tl ver, nakliye benden 10 ton ayçiçek balı göndereyim.
bal ticareti yapmıyorum ürettiğim bal tonlarca değil eşe dosta yetecek kadar 15 teneke sattım sadece
10 ton balım olsa hiç düşünmem veririm 110 tl tenekesini

Çevrimdışı gezgin arıcı

• Pupa
« Yanıtla #9 : Mart 30, 2010, 21:13:29 »
sayın yusuf kardeş sen sadece 300 arıdan alacağın balı hesaplamışsın anlıyorumki arıcı bile değilsin 300 arıyı bala kac paraya hazırlarsın hic düşündünmü  kış bakımı ilkbahar bakımı nakliyeler bir sürü emek ben gecen yıl 380 arı ile calıştım senin gibi sadece gelir hesabı yapanların yüzünden  15 bin tl zararla oturdum kardeş kusura bakma ama  cok sinirliyim  üst birlik malesef 5000 tl maaş alıyor ve sesini cıkarmıyor beki bize kim sahip cıkacak lütfen arıcının cebinden elinizi cekin evimde kiracı gibiyim  6 ay gezgincilik yapıyorum  yazık bize emeğimizi kimse calmasın  bunun adı hırsızlıktır hic bir arıcı ferdi düşünmemeli  genel düşünmeliyiz  bu işden aile gecindiren bir sürü insan var saygılarımla

Çevrimdışı Abdullah KENAR

• Pupa
  • Yer: Çanakkale/Biga
    • K
« Yanıtla #10 : Kasım 09, 2010, 15:16:49 »
Arıcılık ve bal ..
öyle birkaç kovan arı al,yılda birkez ilaçla birazcıkta bal al.Okadar basit olsa bedavaya bal olur.kovandan varroaya,şerbetten kek'e kadar okadar çok ilgi ve emek harcanıyor ki,yaşayan bilir.ben görmeye başladım.ama köyümüzdeki arıcı amcaların 10 liradan bal satmasını engellemek boyun borcu.adamın paraya ihtiyacı yok eşe dosta hediye gibi satıyo.bende o arıları toptan alıp arıcılara katkıda bulunmayı hedefledim.
İNCİNSENDE İNCİTME

Çevrimdışı Ali KURT (saraybeyi)

• Pupa
« Yanıtla #11 : Kasım 10, 2010, 08:58:18 »
yusuf bey sistemini iyi kurmuş tüccara  110 tl eşe, dosta,vatandaşa 650-250 tl helal olsun.

Çevrimdışı sedatgencer42@hotmail.com

• Boş Petek
« Yanıtla #12 : Kasım 10, 2010, 11:34:28 »
insan utanır 300teneke diye biz kurtardık öbürleri ölsün diye 210 kovan arıdan 40 teneke bal aldık bunun masrafını düşünebiliyormusun arkadaş bide 160 tl fiat olacak iş degil ama ne yapalım birde arıcılar birliginin ama HİÇ inanın faydası yok senede bir işi düşer insanın onuda etrafıyla bölüşür.her şey sadece yazılarda kalır arıcının parasıyla lüks otellerde lüks kıyafetlerle adı üstünde seminere katılır arıcıyı hiçdüsünmez bina alır arıcıya arsa alır arıcıya vatandaşta balı dereden sagıyor sanır bizleri arıdan sidik bile edemessi ondan sonra bana saçma sapan yazıyor diye kızacaksın arkadaş İNANIN ARICILIK SPOR TOTODAN farkı yok tutarsa sans tutmassa işin içinden cıkamassın hemen koşar coluk cocugun rızkını bu krediye vermek zorunda kalırsın BİZE arılar birligini faydası ne ARKADAŞ giriş 300 plaka 2tl aidat 200 ne veriyorki kabullenelim uzatmaya gerek yok PARAN VAR İSE ARICILIK YAPARSI HOBİSİ MOBİSİ  HARTALIGI KALMADI hepinize saygıla

butquci

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Aralık 03, 2010, 00:54:59 »
sen ne kadar anlatırsan anlat millet kendi istediği şekilde anlıyor yada anlamak istiyor
bu memlekette yönetici olmak ne kadar zor
iyiki yönetici değilim
işi ters giden yada işini yapmayı beceremeyen suçu direk yönetime atıyor
kişi birinden neden nefret edermiş ?
asla nefret ettiği o kişi gibi olamayacağını bildiği için

Çevrimdışı Halil BİLEN

• Administrator
  • Ana Arı
  • Yer: Mustafakemalpaşa
    • http://www.halilbilen.com/
  • Arıcılık Şekli: Profesyonel
  • Kovan Sayısı: 350
  • Rakım: Rakım Kirmasti Çayı ile bir.
« Yanıtla #14 : Aralık 03, 2010, 09:39:42 »
Yalovalı Yusuf, nerelerdeydin sen... ;)

http://www.halilbilen.com/

http://halilbilen.blogspot.com/

http://www.facebook.com/halilbilen

halilbilen2@hotmail.com

Yola Çıktıklarını, Yolda Bulduklarına Değişirsen; Yolunu Kaybedersin.

Yanlış trene bindiysen, koridorda ters yöne koşmanın bir faydası yoktur.