Gönderen Konu: Merhaba arkadaşlar.:)  (Okunma sayısı 4501 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sertaç KILIÇ

• İşçi Arı
  • Yer: merzifon
  • Arıcılık Şekli: Meraklı
  • Arıcılık Tecrübesi: 1-5 yıl
  • Kovan Sayısı: (03)
  • Rakım: 700
Ynt: Merhaba arkadaşlar.:)
« Yanıtla #15 : Aralık 29, 2012, 16:26:50 »
  Böylesi hayırlı oldu,adamın Sertaç diye böyle güzel ismi olur da kindar rumuzu kullanır olacak şey mi,Allahın sevgili kuluymuşsun Sertaç :)

Bu mantık işini hiç aklım almıyor,benim gibi yap düz mantık kullan  :) Bak Halil beyi bile güldürdüm, senin düz mantığın buysa Allah bizi korudu demektir diyor içinden  :) :)

sayın alkoç haklısınız hoca iki gün önce kullandıgı kovan ve diger ekipmanları getirdi ana arı çifleştirme kutusnu bir gördüm harıka bir şey minyatür kovan herşeyiyle normal kovanı çift polen ızagarasına göre uyarlanmış telli taban gibi mükemmmel işçilikli yani o malzemeri görünce bu adam bu işi seviyor severek yapıyor dedim düz mantık  :) haklı çıkdım o kovanları görünce kovan yapma düşüncem vardı vazgecdim çif kat çift polen ızgaralı çıtalar dahil 110 lira dedi isteyene yapdırırız dedi

Bilmekle bildiğini anlatabilmek, hele hele öğretebilmek birbirinden apayrı şeyler.
Öğretmenlik başlıbaşına ve öncelikle öğrenmeyi öğreten bir meslek… 

Kurs veren kişilerin çoğu öğretmen değil. Bu durumda kişisel özellikler çok önem kazanıyor.
Kişisel özellikler derken neler neler sayılmaz ki…

evvet cahit abi ögretmek bir sanat ögrenmekte,karma bir bilgi paylaşımı oluyorki kafa karışıyor,mesala ilk derste ana arı üretimi görürsen iş karışıyor
ve halende polen ızgarasından arıların geçemeyegcegini iddaa eden ögrenciler olunca işler iyce çıkılmaz hale geliyor enteresan sorular çıkıyor hoca kemerli cıta tarif ediyor komple balla koymayacaz diyor duvar kenarı 1tane olur diyor çizerek anlatınca kemerli balı salkım bölgesini hilal şeklinde boş görünce ögrenci o boşluk için orayı kesiyormuyuz diyor ???

vesselam kemale ermiş kişilere kendi dogruları olanlara izahatta bulunmak da çok zor be abi.
hah burda ögretmenlik sanatı işe yararmı bilmiyorum. :)